Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Normális 14 évesen tyúkot vágni?

Csilla200 kérdése:

Normális 14 évesen tyúkot vágni?

Figyelt kérdés
normális hogy 14 évesen simán elvágom egy tyúk nyakát?
2013. júl. 19. 04:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk régen a szénbányászatot is simán végezték 10-14 éves gyerekek :(
2013. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

12 éves voltam, amikor az egy pár vörös-kakast egyedül levágtam és felpucoltam.

Persze ez a normális, és nem az, hogy a kisgyerek sírva fut be a nagyszülő udvaráról, mert valami szörny, amit addig sosem látott, megkörnyékezte.

No ez volt a tyúk, csakhogy annak előtte ő még csak a Tesco-hűtőben látott olyat.

2013. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 kicsimelcsi ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen normális..:D

Én is "paraszt" vagyok,legalábbis vidéken éltem egy darabig,és megmaradt bennem...és most a suliba én vagyok a "parasztlány" :) (de nem gúnyolódásból mondják ezt,mert irigyelnek)

14/L

2013. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
hát nem tudom én nem vagyok az a hű de paraszt csak vannak tyúkjaink állatorvos akarok lenni egy nagyobb város melletti faluban élek
2013. júl. 19. 09:23
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem gond. Én ugyan fiú vagyok, de már 13 éves koromban rámbíztak dolgokat az állatok körül. Mostanra 16 éves koromra tyúkokat nyuszikat és juhot is vágtam. Meg kell tanulni a technikáját, hogy ne szenvedjen az állat. Nem szeretem őket bántani, mindössze a megélhetéshez kell nekik feláldozniuk magukat.
2013. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
32%

Én 10 év felett sok állatot megöltem. Kínoztuk a békákat, na meg mindenféle élőlényt. Én valahogy úgy gondoltam, minél kegyetlenebb vagyok, annál jobban megfelelek a barátaimnak. Annál menőbb leszek.

Megváltoztam azóta.

Semmilyen jogom nincs hozzá,hogy megfosszak egy állatot az életétől.

Ennyi erőből egy ember fejét is levághatnám.

Az sem dúrvább, bár még nem csináltam.

2013. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

Én ugyan a nyakukat nem vágom el, de utána megkopasztom, felbontom meg minden, és nem azt mondom, hogy élvezem, de szeretem csinálni. Már kiskoromban (olyan 7-8 évesen) is segítettem a tyúkvágás körüli dolgokban, legalábbis, amit rám bíztak abban, mert inkább útban voltam akkor még.:D De a nővérem már 15-16 évesen simán elvágta a nyakukat.

Megjegyzem, csak 3 éve lakunk falun, de előtte is volt kis telkünk és ott voltak állatok. Mi mostanában nyúlászkódunk is, de én akkor inkább csak messzebbről szemlélem az eseményeket.:/ Amúgy én is nagyon szeretem az állatokat.:)

16/L

2013. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%
A legfontosabb, hogy ne vedd a lelkedre! Ne törődj azzal, hogy mások mit mondanak. Te helyesen cselekszel, akkor is ha mások nem így látják. Ne vedd be mások dumáját, és ne legyen lelkiismeret furdalásod miatta! Nem szabad túl közel kapcsolatba kerülni az ennivalóval, mert éhes maradsz a végén.
2013. júl. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
32%

Utolsónak igaza van!

Minél inkább sajnálod közben az állatot, annál nehezebben fog menni, és annál többet fog az a jószág a kezed között szenvedni.


Gondolj arra közben, hogy a természetben kialakult egy u.n. táplálkozási lánc, melynek során gyakorlatilag minden élőlény valahol, valakit, valamit megeszik élete során, miközben ő maga is egyben táplálékot jelent egy másik élőlény számára. (A csirke megeszi a gilisztát, a giliszták a giliszták a föld alatt valami bogarakat, ki tudja, de a bogarak "eltakarítják", ha találnak valahol egy elpusztult állatot, stb. A csirkét viszont megesszük mi, és ha nem vigyázunk magunkra, minket viszont símán felfal egy oroszlán, vagy sok helyen még ma is egy krokodil, vagy akármi.


Teljesen mindegy, mit mondanak az állatvédők, és mit mondanak a vegák, ez az élet rendje, és ráadásul az ember mindenevő, tehát kell a hús is!

2013. júl. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen az, én 13 éves voltam amikor levágtam 1 tyúkot mert már öregek voltak és akkor nem érte meg már tartani őket mert akkoriban még ért valamit a Forint meg még jóval jobb árak voltak mint most jelenleg. Akkor tartottunk utoljára csirkét.

Igazából szeretem az állatokat és nem szívesen ölöm meg őket, de hát már öregek voltak és abból kettő beteg is volt szegény azt nem is ehettük már meg.

Most megint vannak csirkéink a drága tojás miatt, meg olcsón tudok takarmányt is szerezni meg amikor ideköltöztem egy hatalmas gazos kert volt itt, amit ugye a csirkék szépen le legeltek így a munka nagy részét megúsztam, meg a vágott füvet meg zöldség maradékot mind megeszik, ennyiből hasznos. Tojás drága, az meg mindig kell. Most 14 csirkém van és egy kakasom. Lassan már vágni kell őket sajnos mert már kezdenek elöregedni és akkor lesz levesbe való úgy 1 évre. Most jelenleg sajnálnám levágni őket, mert állatbarát vagyok, de ha már meghalt onnantól kezdve hidegen hagy a dolog, és akkor szívesen megkopasztom, felbontom stb... És ez manapság nem akkora dolog, mert én egy kisvárosban élek és itt a környéken minden házban vannak csirkék, és azzal még keveset is mondok.

Én is 23 éves vagyok, még fiatal viszonylag és ez egyáltalán nem ciki, főleg azoknál akik már kikerültek az életbe és van fogalmuk arról hogy mi az a pénz és hogy mindig az olcsóbb megoldást kell keresni.

2013. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!