Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért tojik tojást a tyúk?

Miért tojik tojást a tyúk?

Figyelt kérdés

2013. szept. 3. 18:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Arra még senki sem válaszolt, hogy a tyúk miért tojik megtermékenyítetlen tojásokat.
2013. szept. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez nem is volt kérdés...

Mellesleg te is beszélgessél el a szüleiddel, meglepődsz miket fognak mondani (én nem mesélem el itt mert rajtad kívül más kisgyerek is láthatná)!

Bár lehet még túl kicsi vagy, így beetetnek téged is a gólyás és mikulásos mesével!

2013. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"..Arra még senki sem válaszolt, hogy a tyúk miért tojik megtermékenyítetlen tojásokat..."

De igen, csak nem olvastál figyelmesen.

A domesztikált tyúkok az emberi szelekció hatására teszik ezt, és mert folyamatosan elveszik alóluk. Na meg persze az üzemekben kakast sem láthatnak soha. Ha a kakas megtermékenyítené a tojásokat, és az ember nem venné el alóluk, akkor miután elég összegyűlt, abbahagyná a tojásrakást és elkezdene kotlani. Ennél érthetőbben nem tudom leírni.

A vadon élő tyúkok viszont csak elvétve tojnak megtermékenyítetlen tojást.

2013. szept. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as már 2er írtam, anyukáddal beszélgessél el az élőlények szaporodásáról! Amikor szóba hozza a gólyát jelezd neki, tudod hogy az csak 1mese.


Sajnálom, de én nem merem itt leírni (kisgyerekek is láthatják, nem csak rád gondolok most!), hogy mi történik 2 ellentétes nemű között, hogyan is termékenyül meg a petesejt stb. Ezen dolgokat jobb, ha a szüleidtől tudod meg.


A húsvéti nyúllal kapcsolatban már megégettem 1er magam a szomszéd még mindig nem áll velem szóba, mert elmondtam a 13 éves gyerekének, nincsen húsvéti nyuszi és főként nem csokitojást tojik!

2013. szept. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!