Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megéri kecskét tartani?

Megéri kecskét tartani?

Figyelt kérdés

Kis számban (3-5db) tartása megéri? Ellehet adni a tejet?

Persze sok mindentől függ, tudom, de azért lehet válaszolni.



2013. szept. 11. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A kecsketejet nagyon ügyesen kell lefejni ahhoz, hogy ne érződjön rajta a kecske íz. Éppen ezért sokkal nehezebb eladni, mint a tehéntejet. Esetleg, ha tudsz készíteni túrót, sajtot, az már egy kicsit bővíti a lehetőségeket. Hogy megéri-e... A fűnyírást kapásból megspórolod vele. De nem fogsz belőle meggazdagodni, abban biztos lehetsz.
2013. szept. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk anno simán elment az összes kecsketej, alig maradt annyi, amennyi a kávéhoz kellett. :) Amúgy ha magánemberek nem is veszik annyira, lehet üzletelni a helyi állateledel boltossal, kutyatenyésztőkkel, kiskutyáknak csak kecsketejet szabad(na) adni. Mi pl. vettünk volna a kutyánknak, ha árult volna valaki a környéken. De amúgy is nagyon egészséges, csak egy kicsit reklámozni kell. :)
2013. szept. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. szept. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
a kecske az egyik leghasznosabb, ugyanakkor a legigénytelenebb állat, plusz még aranyos házikedvenc is lehet! Egyetlen hátránya hogy borzasztó kiváncsi és ügyes, ha nem vigyázol még az ablakon is beugrik a szobába, vagy felmegy a háztetőre :) Persze kell nekik megfelő kifutó, szabad hely, a legjobb ha tud legelni! A tejét nagyon könnyen el lehet adni, keresett árucikk, nálunk soha nem volt elég belőle!
2013. szept. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolj bele 500ft/l. Megéri e?

De ha vannak fáid vagy virágaid most mondom vegyél bucsut tőlük vagy pedig nagyon jól el kell keriteni a kecskét. :)

sok sikert.

Nekem vannak kecskéim...

2013. szept. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

1. válaszadó

"A kecsketejet nagyon ügyesen kell lefejni ahhoz, hogy ne érződjön rajta a kecske íz."


Már bocs, de ez hülyeség...

Az íz eleve más, mint a tehéntejnél. Hogy kellemetlen ne legyen, az azzal oldható meg, ha tisztántartod őket, és nem tartod közöttük a bakot.

Egyébként meg két kecske teje között is van ízkülönbség, függetlenül attól, hogy együtt, azonos körülmények között tartod őket.

2013. szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Ugyanezt az árat tudom, amit a 6. válaszoló. A kecsketejet sokan keresik, sokkal több mindenre jó, mint a tehéntej. Pl. allergiásoknak is ajánlják. Anyósoméknak nyáron 17 kecskéje volt, most már adtak el belőle (a kicsiket). Van egy kan kecskéjük, amelyik fedezni fog 3000Ft-ért. Szóval megéri szerintem. Főleg, hogy eljárnak lekaszálni a füvet, más örül neki, hogy valaki megcsinálja, a kecskének meg van mit enni. A piacra feljár az öreg minden reggel és a káposzta, karfiol lepucult leveleit hordja haza. Így elég olcsón kijön a tartásuk is.
2013. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hú, nem gondoltam volna, hogy ennyi válasz érkezik. Köszi nektek!:) Még messze vagyunk tőle, de egyszer majd tervezünk kecskéket.
2013. szept. 11. 20:55
 9/9 anonim válasza:
"Kinek kecskéje van, szomszédja nincs"
2013. szept. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!