Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecskéknél a hímeket és a...

A kecskéknél a hímeket és a nőstényeket miért nem ajánlott együtt tartani?

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mert sok kis kecske lesz belőle, és aki nincs felkészülve rá, annak gond a kis kecskék elhelyezése


biológia 4. osztály

2013. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Semmi bajuk nem lesz, ha együtt tartod őket, bár sokan azt mondják, hogy ha együtt vannak, akkor az anyák büdösek lesznek és hogy ez a tejen is érezhető. A bak azonban csak akkor "büdös", ha üzekedik. Akkor meg egyébként is együtt vannak a párzás miatt.
2013. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1#: Köszönöm a kioktató modorodat, azt én is tudtam, hogy akkor sok kis kecske fog születni, csak azt hittem, hogy van még valami egyéb oka is, ami miatt nem ajánlott.


2# Igen, a tejen érződő dologról én is olvastam. :) Egyébként nagyon szépen köszönöm! : )

2013. szept. 29. 18:38
 4/8 anonim válasza:
Kiskecske csak az üzekedési időszakban lesz (augusztus-október közötti időszak), bár előfordult, hogy tavasszal is összejön, de ez nagyon ritka. Második voltam.
2013. szept. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ősszel egyébként is más íze van a tejnek, mint ahogy attól is nagy mértékben függ, hogy mit esznek. Más az íze, ha zöldet esznek, más ha szárazat, más tavasszal és más ősszel. Ha nem tudod a bakot külön tartani, nem lesz baj belőle, ha az anyákkal van. Nálunk sokáig, szinte egész évben együtt volt egy bak, mert nem lehetett bezárni ( mindig kiszökött), semmi baj nem volt vele. 2. és 3. voltam.
2013. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Hát, ha nagyon muszáj, akkor tudnánk külön is tartani őket, csak én megsajnálnám szegényt, ha egyedül lenne. :)

És még egyszer nagyon szépen köszönöm! :)

2013. szept. 29. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
egyrészt vannak bakok, akik folyton terrorizálják az anyákat, gondolom magától értetődő, hogy miért zárják őket külön. másrészt a gödölyék 5-6 hónaposan már ivarzanak, viszont nagyon nem egészséges, ha ilyen fiatalon megugorja őket a bak (ami esetleg a saját apjuk). ha pedig van köztük növendék bak, akkor azt a felnőtt bak bántani fogja, ha nincs elég nagy terük (mondjuk este, mikor bezárod őket) akkor kárt is tehet benne, vagy nem engedi enni/inni, stb. gyakorlatilag tehát a dolog a helyzettől függ, ha nálad nincs olyan gödölye vagy anya amit nem szabadna megugrania és amúgy nem bánt senki senkit akkor tartsd őket együtt nyugodtan.
2013. szept. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát, nekünk most van egy 2 éves heréltünk, egy egy éves bakunk, meg egy 2 ( de ez le lesz vágva :/ ), vagy 3 éves anyánk. (Bocsi, hogyha rossz "szaknyelven" mondtam őket, én nem vagyok szakértő. : )

De akkor őket tarthatom egyben nem?: )

Amúgy meg köszönöm Neked is a segítséget. : )

2013. szept. 30. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!