Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ajánlott elsőbbségi levél...

Az ajánlott elsőbbségi levél együtt érkezik a rendes postával (pl újságok, csekkek)?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 10:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Elméletileg a postás viszi ki azt is mint a rendes levelet.
2013. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát ez hihetetlen...
2013. aug. 2. 10:51
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem, tévedés. Az elsőbbségi levelet külön szállítja a postakocsi, és legyen nálad személyi, mert az aláírásnál kérik beírni a szig számot is.
2013. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Tényleg? Húú akkor most nagyon megnyugodtam. Köszönöm szépen :)
2013. aug. 2. 10:55
 5/26 anonim ***** válasza:
Nekem a postás hozta ki az elsőbbségit,semmit nem kért,meg ajánlott levelet is postás hozta ki!
2013. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%

Az elsőbbségi levél csupán annyit jelent, hogy a következő munkanapra 100%-ban kipostázzák. Elsőbbségi sima, és nem elsőbbségi sima levél esetén a postás nem kér semmit tőled, ha meg nem talál otthon senkit, bedobja a postaládába és kész.


Amennyiben sima/elsőbbségi ajánlott, utánvétes, vagy tértivevényes küldemény érkezik, azt mindenképpen KÉZBE adja igazolvány birtokában. Ha ilyen esetben nem talál otthon senkit, ÉRTESÍTŐT dob be a postaládába, és megpróbálja egy hét múlva újra átadni, addig pedig az értesítővel a postán akármikor át lehet venni. Ha másodjára sem veszi át senki, visszaküldik a feladónak.


Röviden: ha csak SIMA vagy szimplán ELSŐBBSÉGI a levél, akkor nem kér semmit, csak bedobja a ládába.

2013. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is simán kihozta a postás az ajánlott elsőbbségit.Csak alá kellett írnom 1 helyen oszt kész.
2013. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Aláírni csak az ajánlottat kell, az elsőbbségit a sima postával meg kellett volna kapnod. (feltéve, hogy előző nap 16 óra előtt feladták.
2013. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
74%

Akkor ti már jó rég kaptatok (július 1 előtt) ajánlott levelet... :-)

Az új szabályozás szerint az ajánlott levél átvevőjének az aláírás mellett oda kell írnia (KÖTELEZŐ) a személyi igazolványa számát.

Ha az elsőbbségi levél megérkezik a postásotokhoz, mielőtt ő elindul szétosztani, akkor ő viszi, de ha nem (gyakran előfordul...) akkor külön szállítja a kocsi.

Ezt azért tudom, mert rendszeresen (heti 3-4 alkalommal) kapok sima, elsőbbségi, ajánlott, elsőbbségi ajánlott küldeményeket...


3-as voltam.

2013. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Elméletileg tegnap küldtek nekem ajánlott elsőbbségivel egy nagyon fontos levelet,ami holnapra kéne,de holnap ugye nincs posta. És ma még csak egy számlát kaptam... Akkor lehet,hogy nem is adták fel?
2013. aug. 2. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!