Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csirkét tenyészteni megéri?

Csirkét tenyészteni megéri?

Figyelt kérdés

Szeretnék 100-200 csirkét vásárolni és a húsát konyhakészen eladni, illetve a tojást is eladni amire nincs szükségem.

Mit gondoltok,érdemes lehet belevágni? A terület adott hozzá és az ember is(családon belül). Azt sajnos nem tudom hogy mennyiért lehetne eladni mind a tojást mind a húst.Így hogy én itthon megtermelem ezeket nem tudom hogy ellehet-e adni felvásárlóknak. A másik pedig hogy a felvásárlók mennyit adhatnak érte.



#tojás #Csirke tenyésztés
2013. okt. 7. 10:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Milyen járulékokat kell fizetnem ha kiváltom az őstermelői igazolványt?"---munka, nyugdíj mellett semmilyent 600e-ig


"Ez kb mekkora összeg lehet ennyi csirkénél?"---100-200? szor 1db beszerzési ára (2000-4000)!


"Ezen kívül kijöhetnek hozzám ellenőrizni hogy milyen körülmények között tartom az állatokat?"---IGEN!


"Ha igen akkor miket nézhetnek meg?"---tartási körülmények, szomszéd telektől való távolság, állatkínzás gyanúja....... MAJD MEGTUDOD :)

2013. okt. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

A 11:00-kor írt emberkének válaszolnék.


Ketrec,ól adott.Előnevelt csirkét vennék.Előfordult már a városban hogy loptak de felénk szerencsére eddig nem.Az egyik oldali szomszédban nem lakik senki a másik szomszéddal pedig nagyon jó a kapcsolatunk.(Most is van pár db csirkénk és nem szóltak érte sosem.)Városi vagyok-e? Igen egy kis városban élek ahol kb. 15ezres a lélekszám.VM reklám??? Ezt nem értem.


A többiektől kérdezném,hogy az eladott tojásokat nem kell megjelölnöm?

2013. okt. 10. 20:15
 13/21 anonim ***** válasza:

VM = Vidékfejlesztési Minisztérium

Kb. milliárdos összeget költöttek a vidéki élet megkedveltetésére, ez reklámfilmekben és hangzatos hazugságokban nyilvánult meg (valahogy seggére kell verni az EU-s pénzeknek).


Nem kell jelölni a tojást 200db/hét alatt

2013. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. okt. 11. 18:01
 15/21 anonim ***** válasza:

Manapság semmit nem éri meg csinálni. Egy zippzár drágább, mint a kész kardigán.

Ha csirkét akarsz tartani, azzt saját célra tedd. 50 előneveltből kb 30 kakas lesz, ezeket rántanivaló korban levághatod, a többi húsz, ha jól tartod őket, heti 100 tojást tojik, ezt az ismerősöknek el tudod adni. Tápozni hülyeség, ha érdekel, megadom a takarmány receptjét, amit én etettem velük.

2013. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Elfogadom a takarmány receptjét.

Köszönöm.

2013. okt. 16. 19:52
 17/21 anonim ***** válasza:

A recept, amit ígértem:

1 serpenyő búza

1 serpenyő árpa

1 serpenyő kukorica (télen ezt 1,5-2 serpenyőre emeltem a hőtermelés elősegítése érdekében)

1 bögre szója

1-1-5 bögre napraforgó

1 ek takmész


Ilyen arányú keveréket daráltam össze. A darálás fontos, egyrészt, hogy ne vélogassák ki a nekik jobban ízlő magokat, másrészt pedig ha egészben kapják, nekik maguknak kell a zúzában összezúzniuk, és ez tetemes energiaveszteséggel jár. Feltétlenül önetetőt használjál és mindig legyen előttük kaja, víz, kavics. Ha van rá mód, engedd ki kapirgálni őket.

A fiatalkorban fellépő kannibalizmus, egymás kicsipkedése ellen a kutyások által ismert nyers, darált baromfiszalámit ajánlom, abba beledarálnak csontot, bőrt, tollat. A toll fontos, mert amikor tollasodni kezdenek, a szervezetből kiürül a cisztin, ezt pedig csak tollból tudják pótolni. Első nap még csak gyanúsan mérgetik, de ez ne tévesszen meg, harmadik nap már kiverik a kezedből a tálat, ha megszokják. Ezt nem sokáig, 1-2 hétig kell csak adni, és mindig csak annyit (kb 25dkg/50db csirke), amennyi azonnal el is fogy.

A későbbi tojástermelés szempontjából fontos, hogy az első naptól kezdve jól tartsd őket. A májusvab vett előneveltek így augusztus végén, szeptember elején tojni kezdenek, és teszik ezt egészen következő év augusztusáig, amikorra is beérik a következő turnus. 1 évnél tovább nem érdemes tartani őket, mert akkor drasztikusan csökken a tojástermelés. Beszerzésnél ügyelj, hogy nem tojóhibrid, ne húshibrid legyen, mert ezek táp nélkül semmmire sem mennek, hanem a "piros" Tetrát keresd. Csak megbízható, leinformálható helyről vedd az állatokat, ha egy évben az állomány nem teljesíti a min. 65%-os tojástermelést, érdemes a váltáson gondolkodni.

2013. okt. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

*1,5-2 bögre

*májusban

2013. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Szia Miquel!


Nagyon szépen köszönöm a segítségedet és a tanácsot. :)

2013. okt. 18. 17:29
 20/21 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Az úttörő ahol tud, segít...
2013. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!