Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők! A proteinforrások...

Testépítők! A proteinforrások ára folyamatosan nő. Szerintetek érdemes emiatt csirkét tenyészteni a célból, hogy ne függjek a drágulástól?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nevetséges a kérdés, én magam is megmosolygom.De egyszerűen a logika szabályai szerint is, amennyiben nem csökken a kőolaj világpiaci ára,mármint miért csökkenne,akkor a mezőgazdasági költségek is nőnek.Szerintetek megtérülne?Sőt tovább megyek.Mi lenne, ha összefognánk, és többen akár egy egész farmot is csinálhatnánk?
2012. nov. 18. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
az nagyon szép lenne, én is szívesebben enném azt, amit én állítok elő. legyen itt szó csirkéről zöldségekről stb. csak az a baj, hogy ezzel rengeteg munka van. főleg az állattartással, mert ugye az nem egy zöldség, hogy megöntözöd..elég sok időt elvesz, ezt tudom, mert mindkét nagyapám állt tenyésztő, és egész nap az állatokkal foglalkoznak (egyik csirkét, másik sertést tart) a takarmány nem olcsó, időigényes. néhány csirkét meg kevés tartani. max a napi néhány tojás végett érné meg, de akkor a húsukból már nem igazán profitálsz, mert a tyúk az már nem egy puha csirke..
2012. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Látod ez nagy segítség volt.Arra, hogy így termelhetek tojást magamnak nem is gondoltam.A semmitől azért jobb.És hozzátenném, hogy szerintem ilyen világ vár ránk 20-30 év múlva..
2012. nov. 18. 23:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz ötlet, amennyiben van rá hely. Azonban azt számítsd bele, hogy etetni kell, le kell vágni, meg kell pucolni(tollat tépkedni, beleket kidobálni) stb. Tehát munka is van vele. De kétségtelen, hogy van tojás, ami szintén drága a boltokban. Egyébként manapság maga a csirke(élő) sem olcsó... Jól ki van ez találva.
2012. nov. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olaj kell mindenbe, a műtrágyától a mezőgazdasági gépeken át a csomagolásig. Ezért nem tudod függetleníteni magad az olaj világpiaci árától, ha csak nem létesítesz ökofarmot, ahol a takarmánytól kezdve a téli tüzelőig mindent te állítasz elő, és gyalog vagy legfeljebb lóháton közlekedsz. Ez viszont egész embert igényelne. Vannak efféle kommunák, amelyek tényleg függetlenítették magukat az olajalapú gazdaságtól - ezek tapasztalata szerint kb. 1 hektár termőföld elég is 1 ember élelmezésére minden kőolaj nélkül (csak a tisztánlátás végett, Magyarországon kb. 5 millió hektár termőföld található, azaz ha hirtelen elfogyna az olaj, itt azonnal kitörne az éhínség), ennyit kéne megművelned, hogy ne halj éhen. És akkor ne feledjük, hogy az állattenyésztés jóval kevésbé hatékony módja a termőföld hasznosításának, mint a növénytermesztés. Ezért volt annak idején nagy ünnep a disznóvágás, mert akkoriban tényleg nagy szó volt, ha hús jutott az asztalra.


Az, hogy ma 7 milliárd ember élhet a földön, és ezek egy része kétpofára tömheti magába az állati proteint, hogy szabadidejében látványos izmokat növeszthessen, luxus, amit csakis az olajalapú gazdaságnak köszönhetünk.

2012. nov. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A proteinforrások ára azért nő, mert elvileg egy aszályos év volt, tehát az állatok takarmányozásával gond lehet. Másodsorban olyan országok, mint Kína, hatalmas készleteket vásárol fel, és hiány mutatkozik az alapanyagokban.



Szerintem a csirke és minden más húsféleség ára nőni fog.

2012. nov. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sok dologgal nem számolsz.

A takarmány ára vajon nem nő? A csirkét etetni kell.

Az állatorvosi költségek szintén magasak. Betegség bármikor felütheti a fejét.

Beruházásigényes: terület kell, épület kell, télen a kiscsibékre fűteni kell, munkaigényes: etetni, takarítani, levágni, megpucolni, a húst tárolni hűtők, fagyasztók...

Nem olyan egyszerű ez még közepes méretben se.

Ha otthon elkapirgál 20 baromfi az más.

2012. nov. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3ik eléggé szépen elvetted a kedven az élettől, de teljesen igazad van.És a többieknek is, sajnos.Utána számoltam, és egyelőre nem érné meg, minimális nyereség lenne.De a tojás bevitelt így fogom megoldani, első válaszoló te vagy legkirályabb!!!
2012. nov. 19. 21:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Vagyis 4ik
2012. nov. 19. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!