Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megközelítőleg mennyi időt...

Megközelítőleg mennyi időt kell a kecskéknek legeléssel tölteniük?

Figyelt kérdés
Mellette kapnak búzát, szénát.

2013. okt. 28. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A te idődtöl függ, mert ha enni kapnak akkor is mozogniuk kell. Vannak pl. az enyém melett üres bekerítetlen telkek én oda kiengedem őket legelni szabadon, hűségesek túl messzire nem mennek, viszont csak olyankor engedem ki legelni mikor otthon vagyok nappal, mert attól félek hogy ellopják.

Az ismerősöm tavasztól őszig a halastavánál egy erdőszélen tartja őket teljesen szabadon, nincs a tó sem lekerítve, minden nap este megy fejni olyankor ad kevés abrakot, a kecskék nem mennek semerre.

2013. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minél többet legelhet, annál jobb mindenkinek (neki is mert természetes kaját eszik, és neked is mert kevesebb takarmányt kell behordanod). Nálam reggel 8-9-től sötétedésig vannak kint. Én pányvázom őket és általában valamikor nap közben egyszer átkötöm kicsit odébb.


Búza helyett inkább zabot, árpát, esetleg kukoricát adnék (nálam zab-kukorica kombót kapnak).

2013. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Míg volt kecském, egész nap kint voltak, csak este, fejés előtt kaptak egy-egy serpenyő szemest.
2013. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!