Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megközelítőleg mennyit eszik...

Megközelítőleg mennyit eszik egy agár?

Figyelt kérdés

Régóta szemezek a perzsa agárral, és érdekelne, hogy ha száraz táppal etetem, akkor abból mennyit eszik? Jó minőségű, prémium tápot kap a mostani kutyám is, és ezzel szeretném majd az esetleges agaramat is etetni.

Mondjuk a 18 kg-os Acana Lamb and Apple tápot 1 hónap alatt elfogyasztaná?


Előre is köszi a válaszokat:)


2010. dec. 13. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy agárnál figyelni kell mennyit eteted, vagy ha rendesen kajál akkor lefuttasd róla. :) Én láttam a szomszédom elhízott agárját, elég csúnya volt szegény. :) Nem hiszem, hogy a 18 kg-os tápot elfogyasztja egy hónap alatt. :) De esetleg google-ba keress utána. :)

Nekem még nem volt agaram, csak a saját németjuászaimhoz mérem. Ők napi egyszer kapnak enni, akkor is normális adagot (szárazat), ami mondjuk egy nagyobb teli vajas doboznak felel meg. Sosem voltak elhízva, nem is soványak. Ha meg házikoszt, akkor azzal mindig telebortom a tányérjukat. :) Színültig.

2010. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezért is nem tudom felmérni. Annyira vékonyak, de a sok mozgáshoz nyilván szükségük van az energiára.

Vagy célszerűbb nekik ezért az Acana Sport & Agility tápot adni?

Egyébként úgy tervezzük, hogy nekem lesz egy perzsa agaram, az öcsémnek meg egy whippetje:) És akkor futhatnak együtt nagyokat.

2010. dec. 13. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:

A perzsa agarak súlya 20-25 kiló. Megnézed az Acana etetési útmutatóját és kiszámolod. [link]

Mondjuk magasabb aktivitással és kannal számolva, megeszik egy nap 300 g-ot. Az azt jelenti h 2 hónapra elegendő a 18 kilós táp.

De léteznek külön agártápok is: [link]

2010. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szellő lány , neked van már egy yorkshire terriered ugye? :))


Az agár biztosan nem fog 18 kg-os tápot elfogyasztani egy hónap alatt. Ez teljességgel lehetetlen.Viszont egy yorki után hogyjutott eszedbe egy agár?:Dnagyon két véglet.


Amúgy én elmondom mértnem tartanék agarat azonkívül, hogy nekem nemtetszik. Rettentő sok mozgás kell neki, amit még napi 5 óra foglalkozás mellett sem biztos, hogy kitudok elégíteni. És sajnos akik nem ismerik a fajtát..azthiszik, hogy nem etetem a kutyámat...:Svan itt a környéken egy agár..bár ő angol..de mindig dülledő szemekkel nézik a gazdáját, ahogy sétálnak..és láttam egykét megbotránkozó tekintetet..ilyen : hé adjámá enni a kutyádnak típusú nézés. meg sokan valami utcagyőztesnek nézik őket, stb...:S

2010. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

az agarak legfeljebb felkészítési időben (verseny előtt) igényelnek extra fehérjét és energiát, egyébként egy átlagos 20-30kg-os kutya tápanyagigényével bírnak.


az, hogy extrém sok mozgás kell nekik, nem igaz! ahhoz, hogy sportban, vadászatban teljesítsenek, ahhoz persze kell a mozgatás, de egy hobbi szinten tartott kutya nem igényli! elég lusta állatok, szeretik a kényelmet, a meleg, puha helyeket. ha éppen játszani támad kedvük, akkor futnak pár örömkört, de egyébként nem túlzottan foglalkozás- ill. mozgásigényes fajta.

tévhit az, hogy ha egy agarat vesz az ember, az lemozgatja majd séták alatt a többi kutyáját... a terrierek, juhászkutyák 10x többet futkosnak séta során, mint egy agár.

2010. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, yorkim van.

Elég sok fajta van, ami közel áll hozzám, a terriereket kifejezetten imádom. Bitang makacs dögök, akiket igazi kihívás megnevelni:D De volt néhány nagytestűvel is dolgom.

Édesanyám viszont azt mondta, hogy szó sem lehet kutyáról egy társasházban, elsősorban a szőr miatt. Őt zavarja.

De a yorkshire terrierek bűbájos külseje meggyőzte őt:)


Remélhetőleg 1-2 éven belül saját lakásom lesz, és akkor biztos, hogy lesz még egy kutyám.

És én nagyon szeretnék perzsa agarat. Talán mert a yorkimmal mi is két véglet vagyunk:) Úgy értem ő egy kicsi kutya, én meg egy elég magas gazdi vagyok:) És ennek a fajtának a kecsessége nagyon vonz.

Aztán hogy hogy birkózok meg egy agárral, azt nem tudom, de úgy érzem az eddigi -általam megnevelt- kutyákkal minden a legnagyobb rendben volt.

2010. dec. 13. 13:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Az agaras gazdiktól én is azt szoktam hallani, hogy mondjuk egy beagle, vagy vizsla mozgásigényéhez képest az agaraké kutya füle.
2010. dec. 13. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!