Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tetvesek a tyúkjaim, és az...

Tetvesek a tyúkjaim, és az óluk is! Tényleg megoldás az ecet?

Figyelt kérdés
Sajnos a galambok megint behurcolták a bajt, már lövöm őket kifelé! Azt hallottam, hogy az ecet megoldás valamennyire a problémára, de a neten nem találtam semmit. Csak a jövő héten fogok ráérni rendesen foglalkozni a dologgal, addig kell valami megoldást találnom! Tud valaki valamit segíteni?

2013. máj. 8. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az ecet mindenre megoldás,ezt jegyezd meg! :-)
2013. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a fahamu jó megoldás,tapasztalat. Szétszórod az ólban és teszel egy ládába,vagy tepsibe,amiben a tyúkok megfurodhetnek. Csak arra ugyelj,hogy szogek meg ilyesmi ne legyen a hamuban.
2013. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nemvagyok biztos a tanacsomba bar falusi gyerek vagyok,apum es en mikor van a tyuktetuvesz akkor megyunk szepen egy rakas ujsagot viszunk megyujtjuk es vegighuzuk az ego ujsagot a ketrec minden zugan utana semmi gond nincs.Persze munka kozben a hajamba ment par de megraztam a fejem a kut felet es problema megoldva.
2013. máj. 12. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az ólat érdemes kimeszelni, fertőtleníteni. A tyúkoknak valóban jó a hamus porfürdő, ennek hiányában a jó száraz föld is megteszi. (Nem homok, hanem igazi poros föld)
2013. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahol tyúk van, tetű is van, ne bántsd a galambokat. Amúgy ideiglenes megoldást valóban az előttem leírt módszerek nyújtanak, de egyik sem tartós.
2013. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem évek óta kijárós (kapirgálós) tyúkjaim vannak, soha nem tetvesek.
2013. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kijárós hempereg a homokban, persze, hogy nem.
2013. máj. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Neostromosan lett a vége, csak azonnal kellett valami megoldás. Azzal fújtam a tyúkokat napokig, most már csak az ólukat kell hetente egyszer. A galambokat megetettem csávázott kukoricával, így már azok sincsenek. Ahol tyúk van, ott pedig nem feltétlenül kell tetűnek is lennie! A válaszokat köszönöm! Üdv!
2013. jún. 2. 10:14
 9/11 Hoppkins válasza:

Nekünk is kijárósok a tyúkok és ahol alszanak ott van lécből nekik ülőke és azon minden nyáron van tetű

Tartós meg oldás nincs rá.

De 2 hetente takarítani és ha van meszelni ólat ez csökkenti számukat

2013. jún. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sokat küzdöttem a tyúktetűvel.Szabadon vannak a csirkéim és így a verebek meg egyéb madarak behurcolják a tetűt.Fából van a baromfiól.Egyetlen nagyon egyszerű megoldást találtam ez pedig a gázolaj.Bepermeteztem gázolajjal az ól falait és eltűnt a tetű.Olcsó megoldás és nagyon célravezető.
2013. jún. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!