Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kotlani akarnak a tyúkjaim...

Kotlani akarnak a tyúkjaim vagy csak vaklárma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Remélem vannak itt nálam sokkal tapasztaltabb gazák,és tud valaki tanácsot adni. Gyermekkori nagy álmom,hogy kotlósom legyen. Végre teljesűlt 3 japántyúkocska személyében.Az egyik alatt ma találtam már repedt tojást-holnap jár le a 21 nap. A másik vasárnap fog kelni. Megnéztem a tojásokat 40fokos vízben,és a 9.-ből 8 aktívan mozog,egyben nem vagyok biztos. A harmadik tyúkocskám ma egy hete ül. Az ő tojásait is leellenőriztem,viszont ezek közzül több lesüllyedt és csak 1-2 lebegett a víz szinén. Ezek nem jók,vagy csak még korai a vízpróba? Szerintetek érdemes még egy ujjabb adag tojásra cserélnem a gyanúsakat vagy nem fog tovább ülni a kotlós mint az eredeti 21 nap? A másik kérdésem,hogy vannak "hagyományos" tyúkjaim. 9 tyúk és egy kakas. Ők tavasszal voltak egy évesek. Szépen tojnak. Viszont észrevettem némelyiknél hogy ugy viselkedik mint a japánok mielőtt megültek. Kortyognak ha a fészken ülnek és ha közelitek hozzájuk. Ha melléjük teszek egy két tojást azt a csőrükkel maguk alá huzzák. Több időt töltenek a fészken mint korábban. Most a 9 tyúknak 6 elkülönített hely van,ahol tojhatnak. Minden fészekben van alattuk hagyva 4-4 tojás. Szójás tápot kapnak. A kakas is igen aktívan kurgatja őket. Szerintetek meg fog kotlani valamelyik,vagy hagyjam a fenébe a tojásgyűjtést és legyen inkább rántotta?Hallottam ragályos kotlásról-ha egy udvaron elkotlik egy,akkor több is el fog. Vajon a japán kotlók befolyásolják e őket? Ti mit tennétek? Bocsánat a sok kérdésért,de nagyon tapasztalatlan vagyok.

2013. jún. 5. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A vizes módszer szerintem még korai erre, úgyhogy még várj vele szerintem. Már nem érdemes alá tenni plusz tojit mert a kotlós max 2-3 napig fog pluszban ülni ott, mert közben a csibékkel is foglalkoznia kell azokat meg kelés után célszerű külön helyre rakni addig ameddig a kotlós még "dolgozik" az ügyön hogy segítsen a többi csibének ki kelni rendesen.

Nekem 14 tyúkom van plusz két kakasom. Van 1 japán tyúkom ő próbálna kotlani de csak vaklárma ráül a tojásokra órákig rajtuk van nem enged oda, neki áll rikácsolni meg csípni ha kivenném de este amikor bemegyek bezárni őket a fedett részbe éjszakára akkor a japó tyúkom csak felmászik a rúdra a többi közé és alszik a tojások meg már rég hidegek. Van egy normál tyúkom aki most kotlik éppen 10 tojás van alatta csak abból 8 meg is marad én szerintem 2 szerintem kuka lesz, de már várok mert már 19 napja hogy rajtuk ül szóval majd eldől mi lesz.

Én egy LED lámpával világítom át őket akkor lehet látni hogy mi a helyzet odabenn. Régen gyerekkoromba amikor anyukámmal csináltuk ezt akkor az ólban lévő mennyezeti lámpa elé tartottuk a tojást és ott világítottuk át. Ez hasznosabb meg gyorsabb is.

Remélem a kotlók külön helyen vannak, és elzárva a többitől egy kis ketrecben. Mert az nem jó ha a többi tyúk ott zavarja őket. A japók nem tudják befolyásolni a többit valószínű hogy az aki kotlana még túl fiatalka hozzá és még nem úgy fogja fel a dolgot. Én japó tyúkommal is ez van, hiába akarom hogy kotlós legyen mert ugye az szaporább és simán lehetne belőle 5-6 japó tyúk nem hajlandó megülni.

2013. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is lámpával szoktam nézni a tojásokat.

A kotlós csak akkor fog rajta ülni ha a kicsiket kiveszed különben 2-3 nap és a kicsikkel fog sétálgatni és rá se néz a tojásokra.Alapba tovább is ül rajtuk mert én pl néma kacsákat keltettem tyúk alatt ami 35-36 nap

2013. jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
épp most kelt ki egy kiscsibém a japán kotló alatt. Még 3 tojás van megrepedve. Most hozzam be ezt a kis "újszülöttet lámpa alá,vagy hagyjam a mamival?
2013. jún. 5. 11:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egyszerre rakom alá a tojásokat... ezért nem szoktam tőle elvenni a kicsiket mert mire azokkal elindul és marad olyan ami már nem kelt ki az már nem is fog... Ha esetleg pl 3-4-5-6 nap különbségekkel lettek odarakva a tojások akkor nagyon nem árt kivenni a kicsiket.
2013. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!