Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ettől a kakastól lehet ilyen...

Ettől a kakastól lehet ilyen színű csibe?

Figyelt kérdés
Van egy sárgakendermagos kakasunk, és vannak fekete, fehér, barna, sárgakendermagos tyúkok. Lehet a kakastól "rendes" (fekete) kendermagos csibék?

2013. dec. 23. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Konkrétan ilyen színvariációkra nem találtam genetikai leírást, de mivel midnenféle színű tyúkok vannak mellette, azt feltételezem hogy simán.


Kép jó lenne, de abból kiindulva hogy a "fekete" a "rendes", az szinte biztosan domináns a sárgával szemben, ha egyszerű öröklésmenetet feltételezek.


A színekből tippelve viszont akár mennyiségi domináns öröklődés is lehet, azaz 000 a fehér, 001 a sárga, 011 a barna, 111 a fekete (én is tudom hogy 4 alléllal kéne számolni, de egyrészt nem akarok túl okosnak tűnni, másrészt így még érthetőbb is).

2013. dec. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. dec. 29. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!