Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit lehet kezdeni egy testileg...

Mit lehet kezdeni egy testileg "fogyatékos" kiscsibével?

Figyelt kérdés
Kikelt 8 kiscsibénk,abból 1-nek a jobbos lába furcsa,nem tudja kinyújtani ezért 1 lábon ugrálgat.Próbáltuk már "befáslizni" neki sebtapasszal,hogy kicsit kimerevítse neki,de úgy nem volt jó,mert akkor meg eldőlt oldalra.Amikor megáll 1 lábon akkor a rossz lábát fennt tartja behajlítva (mintha úgy lenne a csontja L alakban) és a rossz lábacskája csak remeg,de ha mozgatjuk neki akkor reagál rá.Eszik,iszik rendesen mint a többi annyi különbséggel,hogy 1 lábon áll és ugrál aztán néha elfárad akkor lekuporodik.Valamit lehet csinálni vele,hogy ne 1 lábon ugráljon?Megválni nem szeretnénk tőle..Előre is köszi a válaszokat.

2013. szept. 4. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Erre szerintem te is tudod a választ..

Ha nem akarsz megválni tőle, akkor hagyjad, hátha így is életképes. Ha pedig elpusztul, akkor legalább adtál neki egy esélyt.

2013. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, vagy hagyjátok és feltud így nőni és megmarad, bár a ha nagyobb lesz nem igazán fog tudni kapirgálni, így lehet, hogy nektek kell majd előkotorni az olyan kaját a földből amit szívesen eszik. Írtad, hogy fásliztátok neki. Ha már ilyennel próbálkoztok, akkor ne csak fáslival próbálkozzatok (az nem tartja), hanem keressetek a lábának megfelelő valamit ami merev, nem hajlik el, nem törik olyan könnyen. Vagyis próbáljátok meg sínbe tenni.
2013. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már egy letört gyufadarabbal,de az meg nagyon merev volt neki,próbálkoztunk kis gumicsővel is és az sem jó,mert eldől oldalra.Tisztában vagyunk mi is vele,hogy kapirgálni nem fog tudni,de mégis szeretnénk segíteni neki,mert 1 lábbal nehéz lesz ... :(
2013. szept. 4. 16:36
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
2-es vagyok, Most olvastam, talán bejön. Próbáljatok meg egy szívószáldarabkát az egyik oldalán felvágni, ezt tegyétek rá a lábára és ezt rögzítsétek leukoplaszttal. Talán sikerül. És lehet, hogy most őt célszerű lenne egy külön tenni a többiektől pár napra, míg meglátjátok, hogy reagál. Ha sikerül, hogy rajta maradjon, és nem okoz neki problémát pár hét és rendbe jön reméljük.
2013. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg írj a hortobágyi madárkórháznak, hátha nekik van valami praktikus tippjük erre az esetre. Elég sok féllábú madarat mentenek meg, bár szerintem a legtöbbjük nem kap műlábat. Talán így is megerősödik a csibe. Én viszont nem szakítanám el a családjától, nehogy később ne fogadják vissza!
2013. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én semmiképp sem választanám el a családjától, elég stresszes lenne neki, ha hirtelen se anyu, se testvérek nincsenek.
2013. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem választjuk el a többitől,mert már nem bántják szerencsére.Első 2 napban bántották.Ja és nincs anyukája,mert keltetőgépben keltek ki.Szerintem hagyjuk neki így a lábát,remélhetőleg megerősödik azzal az 1 lábával mire felnő.
2013. szept. 4. 23:12
 8/13 anonim ***** válasza:
5%

Felneveled és megeszed tiszta sor!


Amennyiben házi kedvencnek neveled és gyerekedként kezeled pedig mindig kapjon kitüntetett fekhelyet a párnádon...

2013. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Először is nem azért keltettük ki őket,hogy megegyük,a tojást esszük meg.Másodszor a tyúk haszonállat és nem házikedvenc. Harmadszor pedig attól,hogy segíteni szeretnénk rajta,hogy ne szenvedjen nem jelenti azt,hogy bármilyen különleges bánásmódban részesüljön mint pl a macska vagy a kutya,szimplán csak nem vagyunk állatkínzók,hogy megöljük vagy eldobjuk a "fogyatékossága" miatt.
2013. szept. 5. 13:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyébként miért ne részesülhetne a kutyához vagy macskához hasonló "különleges bánásmódban" egy "haszonállat"? Ugyanúgy érez fájdalmat, örömöt, éhséget, félelmet mint egy ember vagy egy kutya. Szóval éppen az lenne a normális szerintem, ha nem tennénk különbséget.


Kérdező én ismerek egy libát, akinek hiányzik az egyik lábfeje. Kb. olyan, mintha a lábszára közepétől amputálták volna az egyik lábát. De szerencsére nagyon jól elvan így is, az egyetlen probléma, hogy néha kisebesedik a bőr a végén, mert amikor megy, azt is használja. Szerintem a csibétek is megbírkózhat ezzel, és ha nem hízik el nagyon, akkor könnyebb cipelnie a súlyát.

2013. szept. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!