Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Baromfit szeretnék. Milyen...

Baromfit szeretnék. Milyen legyen?

Figyelt kérdés
Baromfit szeretnék tartani kedvencként, csak pár darabra gonfoltam, h kezesek legyenek. Mit ajánlotok? Első sorban a tyúk jön szóba, mert egyszer volt nálunk 1 db és két nap után már hagyta hogy simogassuk, pedig előtte nem volt kezes. Igazából kicsiket nem szeretnék nevelgetni... Jah és rendes tyúkot és törpe tyúkot lehet együtt tartani? Nem bántják egymást? Természetesen kacsa, pulyka is szóba jöhet. Azok milyenek? És a gyöngyi is érdekelne! Köszi a válaszokat!

2014. jan. 5. 15:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A tyúk jó, őket egészen meg lehet szelidíteni:

https://www.youtube.com/watch?v=UREilPRgiY4

2014. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Tarts gúnárt. Igazi házőrzők. viccen kívül. Mamámnál nekemjöttek, pedig nem vagyok kicsi : D
2014. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem libáim vannak (3db). A piacon vettem mikor kicsik voltak. Mikor otthon magukra hagytam őket csipogtak utánam hogy menjek vissza :) Most már nagyok és most is lehet őket simogatni de csak nekem hagyják másra sziszegnek :)
2014. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
3as vagyok. tényleg jó házörzők. Ha jön valaki egyből észreveszik.
2014. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 5. 16:16
 6/20 anonim válasza:
100%
A gyöngytyúkokat én félősebbnek ismerem a tyúkoknál, és repülni is jobban tudnak (és gyakrabben is próbálják)
2014. jan. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Icsiro ***** válasza:

Gyöngytyúkot abszolute nem ajánlom!!!!!

Ez a gyönyörű állat vadmadár. Megszelídíteni nem lehet. A gugléban találsz róla leírást. Nekem voltak gyöngyöseim. Öröm volt rájuk nézni, de a természetük, az borzasztó. A vadászterületük hatalmas, nagyon messze is elbóklásznak. Nagyszerűen repülnek, ezért számukra a kerítés nem akadály.

Nagyon sok keserűséget okoztak, végül eladtam őket, de előtte már ketrecben tartottam (ahová csak csellel sikerült becsalnom őket). A hangjuktól a szomszédok borulnak ki, de a végén már én is.

2014. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én selyemtyúkot javasolnám neked, az lenne a legjobb. Ilyen állatot ebben a videóban látsz: http://www.youtube.com/watch?v=l8LhjfSNSmQ

1:20 és 1:36-nál látsz ilyen tyúkot.

Gyöngyös azért kizárt, mert az első alkalommal a legközelebbi és a legmagasabb fa tetejére felköltözne és csak távcsővel tudnál meggyőződni, hogy még megvan.

Ezért is tartsák hálóval körbekerített helyen.

2014. jan. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Várok még válaszokat!
2014. jan. 7. 17:12
 10/20 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok. Akár galambokat is tarthatnál, ha akarsz. Sokan csak kedvtelésből tartják, nem mindig kerül belőle az asztalra. Nagyon sok szép galambot láttam már, nézd meg őket te is, hátha megtetszik.
2014. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!