Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szabad-e haszonállatot tartani...

Szabad-e haszonállatot tartani 0°C alatt kültéren?

Figyelt kérdés

Vitatkozok a fiammal. Szerintem egy 8-9 hónapos üsző borjú téli tartásának alapfeltétele, hogy minimum 0°C fok feletti, de inkább 6-10°C hőmérsékletet biztosító zárt istállóban legyen elhelyezve. A fiam szerint ha fokozatosan szokott hozzá a "rideg-tartáshoz", akkor egy két oldalán nyitott, palatetős karám alatt is egészségi károsodás nélkül lehet tartani -10°C alatti hidegben is.

Gyerekkoromban kis gazdaságban mindenféle állatunk volt. Ha szegényes körülmények között is, de mindig próbáltunk az állatok részére az emberi mércéhez viszonyított elfogadható elhelyezést és gondozást biztosítani: etetés, itatás, tisztán tartás, időjárás elleni védelem.

Ennyit változott volna a világ, hogy ez már nem szüksége? Azok válaszát kérem akik gyakorlatból is ismerik az állattartást.



2014. febr. 3. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A fiadnak részben igaza van. Én annyit javítanék hogy az én bódém három oldalról zárt. Teljesen jól megvannak a bocik is és az üszők is. Volt amikor a lovam is kint lakott de végül bekerült istállóba. Ha van elég hely mozogni, és a beálló bódéba nem fúj be a szél akkor bemelegítik, belehelik maguknak. A tehén úgyis lefekszik gyakran ha többen vannak egymáshoz fekszenek egymást lihegik és melegítik. Nem kell annyira félteni őket. Nekem a tyúkok is alig alig mennek be télen és a birka kecske is nagyrészt kint van egy fedett és 3 oldalú színben laknak. Persze nagy hófúvásban mennek be az istállóba de legalább nem piszkolnak, elvannak kint, mozognak, nem fáznak. Mit gondolsz régen a szürkemarhákat behajtották télen? Nem. Volt amik bent teleltek de ismertem olyan gulyást is aki kint lakott velük télen nyáron. Ha megszokja kitűnően él.
2014. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem költöztessétek be a házatokba és kezeljétek úgy mint ha a gyereketek/unokátok lenne:)
2014. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kopasz55 válasza:

Szabadni szabad, de

az a kérdés hogy mennyi takarmánnyal tudsz fűteni hatszáz kiló húst harmincnyolc fokra.

Ha van legelőd bőven ahol magának legel a jószág és van sok olcsó takarmányod akkor jó egy szélvédett hely is. Ha drága lucernaszénán meg abrakon teleltetsz akkor inkább kifizetődőbb egy istáló. Másrészt az emésztőrendszernek is vannak határai, és egy amúgy is végsőkig kihasznált tejelő vagy hízó marha csak a teljesítménye kárára tudja fenntartani a testhőmérsékletét télen. Ki kell matekozni....

2014. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!