Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Az így levágott disznó húsa...

Az így levágott disznó húsa ehető?

Figyelt kérdés
Tegyük fel. Izomba adott ketamin injekció után elkábul a sertés, majd így lesz megszúrva és kivéreztetve, majd feldolgozva.
2014. febr. 12. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Mért kell ketamin annak a szerencsétlen állatnak. 3-4 férfi megfogja a disznót, a hentes meg nyakon szúrja, oszt csókolom. Ez a hagyományos módi.

Ha meg EU szabályosak akartok lenni, akkor olyan hentest hívtok, akinek van disznó-főbelövő célszerszáma.

2014. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-nek,ugyan nem szokás humánusan disznót vágni,de én értékelem a kérdező hozzáállását.Nem hiszem,h.a disznónak beadott ketamin(mennyi szívódik fel és jut az izomba,szervekbe?)hatásos is,akkor sem gondolnám h az a mennyiség káros lenne az emberre amikor a szerveit húsát eszi.Azt még feldolgozzák stb.
2014. febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ehető meg. Élelmiszer termelő állatnak NEM adható egyáltalán. Egyébként meg gyorsan eloszlik a szövetek között... vannak emberek, akik ketamin érzékenyek egyébként, úgyhogy én nem kockáztatnám a családom egészségét a helyedben.


Eleve kábítószerről van szó, ti be sem adhatnátok, nálatok sem lehetne a ketamin, sem a hentesnél. Kábítószer birtoklásért meg mehettek majd a rendőrségre.

Szabaduljatok meg ettől, de nagyon gyorsan.

2014. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs disznóm és ketamint sem birtoklom, sőt szerezni sem tudom honnan lehetne, nem szándékozom disznót vágni, pusztán elméleti kérdésnek írtam, mivel olvastam állataneszteziológiai cikkeket. Az érdekelne ha esetleg túladagolják a szert vagy valami miatt elpusztul az állat a műtét közben, még meg lehet e enni. Melyik ilyen "altató" szer veszélytelen az emberre oly módon ha megeszi az állat húsát. Azért fogalmaztam így a kérdésem, hogy leegyszerűsítsem.
2014. febr. 12. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag semmilyen gyógyszerrel kezelt állat húsát sem lehet megenni. Hacsak nem vitaminnal van csak kezelve.

Minden szerre létezik élelmezésegészségügyi várakozási idő, hogy kezelést követően mennyi idő után fogyasztható a hús.

2014. febr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Disznót nem szoktam amúgy műteni..kegyetlen ára van és nem érdemes..akkora hasznot nem hoz..de gyógyszerezett állatot én semmiképp sem ennék.
2014. febr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁÁÁ szóval ketamin forrásra lettél volna kíváncsi? Mi van a futárodat lecsukták és hiányzik az anyag?
2014. márc. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!