Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Űdv mindenkinek, Birkát,...

Űdv mindenkinek, Birkát, kecskét szeretnék tartani. Erről szeretnék kérdezni. Megéri? Mennyivel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Űdv mindenkinek, Pesti ember vagyok 4 éve lakok jászságban nagyon meg szeretem a vidéki élet módot. Arra a döntésre jutottam hogy haszonállat tenyésztésbe kezdenék. Konkrétan Birkára meg kecskére gondoltam. De még csak felületesen volt benne tapasztalatom. ezért szeretnék érdeklődni ez felől, hogy érdemes-e bele kezdeni? Meg mekkora populáció ami plusz bevételt adhat. Meg hol érdemes kereskedni vele?

Jelleneg 12hold földem van, homokos talaj miatt könnyen tudok venni a környéken többet is. plusz renget kertészet van a "közelemben" így tőlük is sok minden tudnék hordani nekik. válaszotokat előre is köszönöm.



2014. febr. 20. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

üdv

mivel nem válaszolt a kérdésedre senki,ezért 1-2 ötletemet leírom,talán hasznos lesz.

Ha én lennék a helyedben én kecskét tartanék.Kezd 5-6 állattal,olvass utána stb.

Nagy kereslet van a kecsketej iránt,sajt,szappan stb.

2014. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél tehenet is.Szerintem megéri.Nekem is lesz hamarosan.A környéken biztos lesz kereslet a tej után.A bikaborjút meg feltudod nevelni és 500.000 Ft.-ért letudod adni.Igaz sokat eszik,de én kaszálnivalót majd lóval,szekérrel hazahozom.
2014. febr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Üdv! kecskéket tartok, birka is van de nem sok. Kecskével kezdj. Én annak idején 4 gödölyét és egy bakot vettem. Kezdetben a kicsiket eladtam, olcsóbban hamar elkeltek. Utána volt egy idő hogy vágtam belőle, a húsa se rossz sokan nem kedvelik viszont. Most összeszámolva úgy 27 állatom van. Vagy 8-10 bak a többi nőstény. Kedvesek, kezesek, elsőre jobb mint a birka. a birka félősebb természetű oda már türelem kell hozzájuk. Nagy a kereslet most a tejére is, meg ha van kedved még szappant is főzhetsz belőle eladás céljából. Bár a komoly főzőknek már állatorvosi papír is kell. Nem esznek sokat, ha van minőségi legelőjük akkor nem nagyon kell kiegészíteni. Nyaranta és kihajtom őket naponta, alig kell abrakolni utána. Télen széna kell de nyáron kaszálhatsz is és elrakod,vagy veszel. 5-6 nem eszik sokat még annyira, már 25-nél más a helyzet.
2014. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!