Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy udvarol a liba?

Klau82 kérdése:

Hogy udvarol a liba?

Figyelt kérdés
Pontosabban arra lenék kíváncsi hogy,mi a jele hogy tojást fog rakni? Vagy hogy már pároztak? Arról lenne szó hogy volt egy szürke tojó libám,és körülbelül 1 hónapja vettünk mellé egy gúnárt. Az a baj hogy eddig még nem láttuk hogy rámászott volna a gúnár,tojás sem volt még.Csak nagyon hangosak és azt szokták csinálni hogy,áthajolnak egymás hátához és mintha a gúnár leakarná nyomni a tojót de a tojó meg elkapja a szárny tövét és csak visítanak meg forognak egymás körül.Miért van ez???

2014. márc. 2. 19:48
 1/4 kacér78 ***** válasza:
Tudnod kell,hogy a libáknál egy évben egyszer van párzási ídőszak az meg általában ilyenkor esedékes.Én mikor már láttam a libáim párzani akkor már tudtam közeleg a jó ídő.Például a máskor szelid gúnár ilyenkkor agresszivabb lesz ,erősen sziszegő hangokat ad,félti a tojót.A párzást észrefogod venni,nem is lehet összekeverni semmivel,a gúnár a tojó hátán eszeveszettül gágog.Kb14-15 tojás után kezd ráülni a tojó,legalábbis nálunk mindig így volt,de persze tojhat többet is,kevesebbet is.Amikor már látod,hogy a tojó gyönyörű kör alakú fészket készit maga körül,és tépkedi a melltollait ,mivel azokat bele,,építi,, a fészkébe,onnantól ráül,de nem szabad zavarni,sőt vszínű a gúnár őrt fog állni. :D
2014. márc. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a gunár még etetni is fogja! A legszebb pitypang levelet nekem mindig odavitte,de félidőtől zárd el,mi úgy jártunk az első ültetésnél h pár nappal a kelés előtt a tojások felvoltak törve és a libuskák kinyulva! A szomszédnéni azt mondta a gunárt nem szabad vele hagyni..féltékeny..nem tudom ez mennyire igaz..de mi félidőbe különzártuk őket
2014. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mind kettőt nagyon hasznosnak találtam,és sokat tanultam belőle. Csak pont a mai nap vettem észre hogy itt valami nagyon nem stimmel! Konkrétan most már verekednek!!! Úgyhogy szerintem két gúnárról van szó. :( Mert én úgy tudom hogy a tojók nem verekednek!?
2014. márc. 8. 08:13
 4/4 anonim ***** válasza:
azért megkülönböztethetőek!! Ha mást nem is látsz de a tojo kisebb mint a gúnár. Talán ez amit te is láthatsz!
2014. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!