Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kukoricát egybe, roppantva...

Kukoricát egybe, roppantva vagy darálva tudja jobban hasznosítani a ló? Illetve szoktam olvasni hogy a kukorica Nem lónak való. Akkor mit lehet neki adni a kukorica helyett hogy fűtse?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Roppantva, áztatva a legjobb. És nyugodtan add a lónak, csak mértékkel. Az enyémek fél fándlit kapnak kukoricából az árpájuk mellé.
2014. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2014. febr. 23. 23:23
 3/7 anonim ***** válasza:

az enyém egy fánglival kap naponta, zab mellé (természetesen fokozatosan hozzászoktatva)

egészben kapja, és elég jó hatással van rá, jobban néz ki-télen nagyon le szokott fogyni.

Darálva úgy hallottam, hogy nagyon nem jó.

2014. febr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most az enyém is egészben kapja, de én már annyi mindent hallottam h így még úgy káros még Nem tudom, hogy már Nem Tudtam eldönteni h Mi van.
2014. febr. 24. 07:31
 5/7 anonim ***** válasza:
A kukorica alap járaton nem lótakarmány és igazság szerint csak puffasztja a lovakat és sokkal jobban izzadnak tőle bár egyik másik lovamnak már én is adtam ha betegség miatt lefogyott és szörnyen nézett ki hamar összeszedik tőle magukat de én darálva ajánlom ha már nagyon muszáj ha nem indokolt a kukorica adása én nem ajánlom egyrészt elég üres dolog valamin nagyon magas a fehérje tartalma ami szintén nem a legelőnyösebb hiába van hozzászoktatva.
2014. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kukoricát inkább roppantva. Darálva hamar átmegy a bélrendszeren. 5 kg zab 3-3,5 kukoricával egyenértékú. Fandlival nem mérünk semmit. Ki kell számolni hogy egy kg zab hàny liter és literbe etetni a lóval. Csak akkor izzad tőle túlzottan ha a ló számára a szükségesnél többet kapott.
2014. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mért lenne muszáj literben mérni? Hülyeség. Attól még tudhatod, mennyit kap a lovad enni, ha fándlival méred. Pl. egy fándli zab egészben 70dkg. Ugyanígy le lehet mérni mindent, amit etetsz és már pontosan tudod is, mennyit eszik. Amúgy meg nem is érdekel túlzottan, hogy hány kiló vagy liter abrakot eszik a lovam. Az érdekel, hogy látom, elég neki, kevés neki, sok neki, vagy kell-e valamit változtatni az összetételen....
2014. febr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!