Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tyúkokkal, hogyan etessem leg...

Tyúkokkal, hogyan etessem leg a kukoricát?

Figyelt kérdés

Vettem 40 hetes Bábolnai Tetra SL tyúkokat. Próbáltam rászoktatni őket darálva a kukoricára ezt megették, de a belekevert egész szemeket nem. Darálógépem nincsen. Azt olvastam, ha éheztetetem őket akkor egy idő után megeszik. 4 napig nem kaptak mást csak egy kis házikosztot és már 1,5 napja semmilyen kaját nem kapnak, még sem eszik meg.

Azt olvastam a tyúkok úgy vannak kódolva, hogy az egészkukorica szemeket ne egyék meg, mert túl nagyok a szemek, de ha az éhség ráveszi őket utána már nincsen gond. A kukorica dobálgatós módszert is próbáltam, de mivel nem tanyasi tyúkok csak bámulnak.


Köszönöm a válaszokat



#etetés #tyúk #kukorica #nem eszi meg a kukoricát
2014. márc. 24. 07:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.


Természetesen követ kapnak, méghozzá rostált sóder formájában. De az udvaron is találnak bőven követ.

Már eszik a kukoricát, még nem a kedvenc, de ha kis darával összekeverem, megeszik szépen.

Miközben nem kaptak kaját volt pár tojás, de utána volt 10 nap leállás, most kezdenek el megint tojni, napi 1-2 tojással.

András

2014. ápr. 8. 07:24
 12/12 anonim válasza:

Kedves András!

Hogy alakult a tyúkok sorsa? Megették a kukoricát utána már? Sajnos én is ebben a cipőben járok. Pedig nekem meg van törve, mégsem eszik. Kieszik a tojótápot, és benn marad a kukorica. Nekem is bábolnaiak vannak, 17 hetesen vettem őket. Vannak fennakadások ezekkel a "műtyúkokkal". :)

2022. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!