Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Az lenne a kédésem hogy 5-6...

Roland1993 kérdése:

Az lenne a kédésem hogy 5-6 hetes csirkéknek vettem vegyesdarát és van benne búza mag darabolt kukorica meg sok vitamin de nem nagyon akarják enni mit csináljak hogy megegyék?

Figyelt kérdés

#cairke
2014. ápr. 11. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd előttük, megszokják, vagy még meg lehet csinálni, hogy egy napig kiéhezteted őket. Mondjuk reggel odateszed nekik, utána elveszed és majd másnap visszarakod. Ne félj éhesen nekiesnek majd. Nekem ilyen gondom nem volt, mindenki evett, pedig én csakis színtiszta darával etetek, néha kis forgóval benne, de csirketápot hanyagolom.
2014. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Remélem bevizezted nekik kicsit. Szárazon nem fogják megenni. :)
2014. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit kaptak előtte? Tápot? Mert akkor lehet jobb lenne venni pár kiló nevelőt és azzal átállítani őket néhány nap alatt. A hirtelen váltás egyébként sem szokott jót tenni az emésztésüknek.
2014. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 doboszoli ***** válasza:

3. válaszolónál a pont!

5-6 napos átállás szükséges minden takarmányváltásnál.

Javaslom a vegyes dara mellé ilyen korú állatoknak a zöld kiegészítést, ami most könnyen megoldható.

A "hagyd előttük, majd megszokják" és a "vizezd be" tanácsokat nem kommentálnám....

-állattenyésztő-

2014. ápr. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A "hagyd előttük, majd megszokják" és a "vizezd be" tanácsokat nem kommentálnám...."


Nem azt írtam, hogy folyjon a víz belőle, de nyilván

2014. ápr. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

..de nyilván szárazon nem fogják megenni. Te meg tudnád enni a száraz pudingport vagy lisztet?


Minden évben nevelünk csirkéket, átlag 100 darabot, tyúkjaink, szárnyasaink mindig vannak. A száraz tápokat és darát picit mindig bevizezzük, könnyebben megeszik. Nagymamámék is így csinálták, mi is így csináljuk, soha nem döglött meg egy csirke se emiatt...

2014. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!