Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kotlós mikor száll le a...

A kotlós mikor száll le a tojásokról?

Figyelt kérdés
Kb. 28-30 órája kikeltek az első csibék. Már reggel óta ott tipegnek a kotlós körül a tojóládában. A kotlós viszont még nem akar leszállni a tojásokról, mert érezhet még mozgolódást a többi tojásban. Mi a teendő ilyenkor? Meddig lehet várni? Már elkezdtem kezemből etetni a kotlóst, mert tegnap se jött ki a ládából. A lehulló darát csipkedik a kicsik.

2014. ápr. 20. 17:48
 1/5 doboszoli ***** válasza:
100%

Mostanra már be kellett fejeződni a kelésnek, vedd le a kotlót, és tedd a csibékhez. Ha nem jól nevel, (bántja a csibéket, tapos, stb) a kicsik remekül el vannak nélküle is.

Indítótáp, langyos víz, 31-32fok meleg, 70% feletti relatív páratartalom.

2014. ápr. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma reggel kivettem a kotlós alól 7 db kicsit, majd leemeltem a mamát is. 5 db tojás volt még alatta, de azok nem voltak fiasak. A kicsik rögtön kezdték enni a felaprított főtt tojást. Néhány napig ezt kapják darakeverék mellé.
2014. ápr. 21. 06:55
 3/5 A kérdező kommentje:
A másik kotlós, - amelyiknek most kettő hetesek a csibéi - teljesen másként viselkedett. Ő meg se várta az utolsó keléseket és már kijött a fészekből a csibékkel. Kettő hét múlva lesz újra kelés, a harmadik kotlós alatt. Kíváncsian várom, hogy az hogyan fog lezajlani.
2014. ápr. 21. 06:59
 4/5 Egon Noiro ***** válasza:

Keltetőgépes tapasztalat, hogy amelyik csibe magától nem bújik ki, azt nem is érdemes várni vagy kiszedni a héjból, mert úgy sem marad életben. Ha tehát az első kilyukasztás után 36 órán belül nem kel ki egy tojás nyugodtan dobd ki! Ha nincs tojás, nincs kotlás sem, leszáll a kotlós a fészekről és (jó esetben) foglalkozni kezd a csibékkel.

Igazi jó kotlóst azonban olyan tyúkállományból várhatsz, amely tyúk alatt kelt ki. A gépi keltetési tyúkoknál a kotlás még elindul, de a nevelő ösztönei általában gyengék, csibékre veszélyesek lehetnek...

2014. ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egon Noiro, köszönöm!

Majd talán belejönnek az anyaságba, de nekem már az is csoda, hogy 25 keltetős tyúkból 3 kotlós lett egy hónapon belül. Kettő már szépen nevel, gondoskodik, a harmadiknak még van vissza 10 napja. Eddig ő tűnik a legügyesebbnek. Minden nap lejön a tojásokról 15-25 percre elvégezni a dolgát és enni, inni, fürdeni.

Az első kotlós először az 5. napon jött le, majd 4 nap múlva, aztán kettő naponta, majd az utolsó héten már naponta, de mindig visszaült magától a tojásokra időben.

2014. ápr. 21. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!