Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon a Fideszesek akkor is...

Vajon a Fideszesek akkor is betegesen imádnák a vezírt, ha nem lenne munkahelyük?

Figyelt kérdés
Valamiért határozottan úgy érzem, hogy a Fidesz hívök 99%-nak van munkája. Ha munkanélküliek lennének, és szembesülnének a Fidesz "szocpolitikájával" (munkanélküli segély max 90 nap, szoc segély, fht leginkább a cigányoknak jár (olvassatok utána a szic segély és az fht feltételeinek és kitisztul a látásotok) közmunkára köteleznek akár nyelvtudással,,diplomával stb is) akkor is ezerrel nyalnák a narancs színü hátsó se..eket amig szép fényesek nem lesznek?
2013. okt. 16. 12:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%
Most haragszol a világra? Miért nem mész külföldre dolgozni, ha annyira képzett vagy?
2013. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Elsö válaszoló! Hihetetlen korlátolt a gondolkodásod! Úgy vagdalózol ezzel a miért nem mész külföldre szöveggel, mintha mindenkinek lenne arra pénze hogy külföldre húzzon! Bírom az ilyen embereket: anyuka apuka család teletömi a zsebet hogy ki tudj utazni külföldre dolgozni! Mintha az úgy müködne hogy hopp munkanélküli vagyok nem kapok egy forint szoc segélyt se (mert a családomba van akinek van munkája, s így nem jár szoc segély, azaz nem vagyok cigány) de sebaj, a párnám alatt örizgetek több 100 ezer ft-ot ami külföldi munkavállaláshoz induló tökének szükséges...
2013. okt. 16. 13:07
 3/31 anonim ***** válasza:
29%

"A kérdező kommentje:


Elsö válaszoló! Hihetetlen korlátolt a gondolkodásod!"


Az enyém korlátolt? Képzeld el, nem tömik a szüleim a zsebem, hanem 20 évesen magamat kell fenntartanom, és pluszban még van egy enyhe fogyatékosságom is. "mintha mindenkinek lenne arra pénze hogy külföldre húzzon!" Miért, arra van, hogy itt maradj? Ha csak külföldön találsz munkát, akkor minek szenvedsz itthon és sajnáltatod magad?


"nem jár szoc segély, azaz nem vagyok cigány"

Nyilván a cigányok tehetnek róla, hogy te nem mersz kockáztatni... Akárhogy is, tehessen róla bárki, csak ne a cigányokat hibáztatnád. Ha beszéltél már őszintén cigány emberrel, akkor tudod miről beszélek... Ha nem, akkor szerintem neked korlátolt a gondolkozásod.


"de sebaj, a párnám alatt örizgetek több 100 ezer ft-ot ami külföldi munkavállaláshoz induló tökének szükséges..."

Tegyél félre. Ha nincs miből, akkor meg nem mindegy, hogy itt vagy hajléktalan, vagy ott? Egy repjegyet csak össze koldulsz.


Amúgy el nem tudom képzelni, hogy hogy lehetsz munkanélküli éveken át úgy hogy magyar vagy. Pár hónapos, képzettséget nem igénylő munkát simán lehet találni. Nem egy ismerősöm van, aki 1 héten belül talált pénztáros, árufeltöltő, hasonló munkákat, pedig nem Fideszes... (Hogy is lenne ennek köze ahhoz, hogy a versenyszférában milyen álláshoz jut az ember)


Lehet, hogy neked alja munka a pénztárazás, takarítás, stb. De tudsz jobbat? Ha a képzettséged nem elég másra, akkor van egy rossz hírem, muszáj leszel elvállalni olyat is, amit megalázónak érzel. Meg mondjuk esetleg tanulhatnál is valamit, amiből meg lehet élni.

2013. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Utolsó! Védd csak a cigányokat! 20 éves vagy, fogalmad sincs semmiröl sem! A tojáshéj ott a kis feneken. Egyedül tartod el magad meg fogyatékosságod van??? Elhiszem hogy az vagy. Amúgy 10 év munkaviszony után küldtek el a munkahelyemrõl, hiába van 2 nyelvvizsgám, 3 szakmám, érettségim, munkát nem tudnak adni! Közlöm veled hogy kénytelen voltam elfogadni olyan közmunkát amihez 8 általános kell csak! De elfogadtam!! Úgyhogy fogd be cigányok szefós védöje!
2013. okt. 16. 13:23
 5/31 A kérdező kommentje:
Oh és mig el nem felejtem! A cigány elöbb kap munkát mint a magyar, még közmunkát is!,És ne tudd meg milyen beosztásokban vannak 8 általános létükre! Pl: sport tevékenység folytatása, egészségügyi ellátó. Ez nem vicc, ezek a beosztásaik! A tanult magyar megy utcát söpörni, nem pedig a cigány!
2013. okt. 16. 13:27
 6/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ez körülményektől független dolog.Vannak olyan bekötött szemű bányalovak, akik ha egy "vezírben" hisznek, akkor a Jóisten sem képes megértetni velük, hogy az nem jó nekik.Emberi szűklátókörűség, ostobaság, stb...

Mondjuk, én arra is kíváncsi lennék, hogy a fideszes rokkantak most mit szólnak?

2013. okt. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

Rettentő tanult lehetsz ilyen hozzáállással. Kezdem érteni miért küldtek el.


Szerintem koncentrálj arra, hogy mi az, amid van, illetve mit tudsz! Siránkozásból, gyűlöletből, rasszizmusból irigységből maximum bűnöző létet lehet építeni, tisztességet nem! Arra koncentrálj: milyen a képzettséged, hogyan tudnál fejlődni. Figyelj arra is, hogy te mit ronthattál el. Nem mindenről más tehet, te is hibás vagy, hiába próbálod megmagyarázni, hogy te tökéletes vagy, csak veled kibabráltak.


Szóval én ezt csinálnám a helyedben (és csináltam a magam helyében): a munkanélküli hónapokat 100%-ban önfejlesztéssel töltöd szakmailag. Van interneted! Ez hatalmas előny, rengeteg tananyag áll rendelkezésre. Fejleszd magad szakmailag, legyenek ötleteid, és tanulj meg jól prezentálni. Ha érdekes és lelkes vagy, akkor még enyhén hiányos képzettséggel is előnyben indulsz egy állásinterjún, mint az unalmas, munka iránt nem érdeklődő emberek. Csak arra figyelj, hogy hiteles legyél. Ne mutasd magad jobbnak, mint amilyen vagy. Ne vállalj el olyat, amiről tudod, hogy nem tudod megcsinálni. Tényleg érdekeljen, és fejlődj. Ne pedig csak toporogj egy helyben.


Ja, amúgy sértegess csak, ha attól jobb. De nem hiszem, hogy hamarabb találsz tőle munkát. Mint ahogy a cigánygyűlölettől sem.

2013. okt. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Sajnos a munkahely elvesztésebével minden kormány alatt mindenkinek számolni kell.

Szerintem az egyén érvényesülése az életben döntő többségben önmagán múlik, nem lehet semmilyen politikai formációt hibáztatni.

2013. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Szefós barátom! 10 évig egy közintézményben dolgoztam közalkalmazottként. 3 éve amikor a Fidesz került hatalomra, pár hónap alatt rengeteg vezetöt, alkalmazottat küldtek el a közintézményekböl. Helyükre Fideszes rokonok és se..g nyalók kerültek. Dilettánsok társasága. Persze te 20 évesen ezeket a politikai okok miatti elküldésekröl még sza..t sem tudsz.
2013. okt. 16. 13:39
 10/31 A kérdező kommentje:
A másik meg az hogy ne te oktass ki engem, ugyanis 31 évesen szereztem meg a 3. szakmám. Sajna tudod a tanuláshoz is pénz kell. Ja de te ezt sem tudod. Sebaj. :-)
2013. okt. 16. 13:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!