Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van 7. -ben egy szín 5-ös, és...

Van 7. -ben egy szín 5-ös, és egy 3-as 4-es tanuló. Szerimtetek közrejátszanak a jegyeik abban, hogy milyen munkahelyük lesz felnőtt korukban?

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 18:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Melyikbol lehet gazdagabb okosabb ember?
2013. júl. 3. 18:48
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy végeznek-e el egyetemet és ha igen, milyet. Az egyetemre be kell jutni felvételivel.


Nem gondolom, hogy a hetedikes eredmény számít. Sokkal inkább a 11-12. osztály és az érettségi.

2013. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A menő vállalkozók sem voltak kitűnő tanulók, sőt. Akik meg szín 5-ösök, azok inkább lesznek egyetemet végzett munkavállalók. Egyébként nem függ szorosan össze.
2013. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Általánosságban vélhetően a szín ötös tanulók. Mert azok már ebben a korban megtanultak teljesíteni, vélhetően az érettséginél sem lesz gondjuk, így bejutnak majd egy jó egyetemre, és vélhetően jó állásuk lesz.

Aki viszont már 7-dikben hármas/négyes, őt vélhetően kevésbé érdekli a továbbtanulás, és ugye általánosságban kisebb végzettség kevesebb jövedelem.

Természetesen vannak olyanok, akik 8 általánossal alapítottak ma már dollármilliárdokat érő céget, de általánosságban nem ez a jellemző.


Persze a 7. még semmit nem jelent, így megfelelő elszántsággal még bármire viheted az életben.

2013. júl. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz. Nekem (erős) középiskolában volt nem egy olyan osztálytársam, akinek nálam jobb jegyei (4-5) voltak, aztán egyetemre bekerülve első félév után kibuktak, én meg elvégeztem.

Persze ez még mindig nem mond semmit a munkahelyről, de várhatóan az egyetemi végzettséggel rendelkezők jobban keresnek majd.

2013. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy sajnos manapság a tudás vajmi keveset számít a munkahelykeresésben és a karrierben. Sajnos rengeteg olyan példát látok, amikor kőgazdag vállalkozó apuci síkh*lye csemetéje, vagy épp csak egy buta, de jó kapcsolatokkal bíró ember anyagilag jóval többre viszi, mint egy okos, szorgalmas ember. A jegyek és az anyagi boldogulás sajnos nincsenek igazán összefüggésben.

De ha feltételezzük, hogy mégis a tanulmányokon múlna a gazdagodás, nem lenne korrupció, protekció, miegymás, akkor sem lehetne kijelenteni, hogy mondjuk egy színötösnek jobb jövője lesz, mint egy négyesnek. Jó, persze, nyilván valószínűleg többre fogja vinni, mint egy alig bukdácsoló egyén. De a tapasztalat azt mutatja, hogy nem abból lesznek a legokosabb, legéletrevalóbb emberek, akik végig színötösek voltak. Hogy miért, annak több oka van. (És igen, megcáfolnám #4-et.) Aki hozzá van szokva, hogy ő a szuperjó, mindig ő a legjobb, annak óriási csapás, ha olyan környezetbe kerül, ahol bizony nem lesz felül. Márpedig az életben lesz olyan. Akinek vannak rosszabb jegyei, az általában könnyebben alkalmazkodni tud a körülményekhez, és nem dől össze neki a világ, ha valamiből egy kicsit gürcölni kell a jobb eredményért. Meg gyakorta életrevalóbbak, akik nem mindenből színötösök. Nekik valószínűbb, hogy vannak határozottabb céljaik, és úgymond tudnak szelektálni.

Arról nem is beszélve, hogy nagyon-nagyon gyakran nem is a valós tudás alapján lesz valaki színötös.

[link]


De egyébként tényleg a hetedik még annyira nem mérvadó.

2013. júl. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem játszik köze. Ha van protekció, kapcsolatok, esetleg jó nagy adag szerencse, akkor jól el lehet helyezkedni szakmunkás végzettséggel is, ha meg nincs a diplomával is ki lehet törölni...sajnos ez van, tapasztalatból beszélek. Hány nálabb rosszabb tanuló volt osztálytársamnak (olyanoknak is, akik alig mentek át érettségin) van már biztos és jó állása, amit szeretnek is, míg én egyetemre jártam és semmi. Ilyenkor elgondolkodom érdemes volt-e tanulni annyit...
2013. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na igen, sajnos az ember a tudással kitörölheti a s*ggét, ha más apuci pénzéből kapásból vállalkozással kezdhet. Sajnos ez a valóság. Próbálj meg önerőből, tényleg protekció meg külső segítség nélkül, tanulással, szorgalommal és tisztességes munkával valami komolyabbat elérni! Ha nem kerülsz nyalható s*gg közelébe, akkor nem fog sikerülni.
2013. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

gyakran többet nyom a latban a jó megjelenés és hogy ki hogyan tudja előadni magát.

persze nem minden munkakörben.

nálunk a cégnél is inkább az keres jobban, aki többet nyal a főnöknek vagy épp még dug is vele. ez van, leszarom, nekem legalább tiszta a lelkiismeretem, karrierista sem vagyok.

2013. júl. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jó, ezek anomáliák.

Én két dolgot mondtam:

1.) Akik 7-dikben jól tanul nagyobb valószínűséggel megy főiskolára/egyetemre, mint aki nem.

2.) Aki főiskolára/egyetemre megy, az nagyobb eséllyel keres több pénzt, mint aki nem.


Szóval nagy általánosságban kijelenthető, hogy aki jobban tanul a suliban, az általában több pénzt fog keresni később.


Persze vannak ellenpéldák, pl.:

- gazdag szülők

- gazdag házastárs

- luxusprostinak állás

- rengeteg nyalás


De általánosságban szerintem igaz, amit írtam.

2013. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!