Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Összeengedhetem a kis csibéket...

Összeengedhetem a kis csibéket a tyúkokkal?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem kis csibikét akik most esnek át a tolváltáson(azaz most jön ki a rendes tollszinük)és vannak másfél éves tojotyukjaim is. Ezen kivül vannak kis kacsák is. Mikor engedhetem ki a kicsiket is és nem-e fogják bántani öket.Köszi a válaszokat.

2014. máj. 21. 16:17
 1/3 doboszoli ***** válasza:

A válasz egyértelműen nem !

A különböző korcsoportok együtt tartása, a kannibalizmuson kívül egyéb állategészségügyi problémákat is felvet. Vannak olyan kórokozók, aminek a támadását a felnőtt állat simán túléli kezelés nélkül, (innentől azonban hordozóvá válik)a fiatal állat pedig belepusztul. Nagyüzemben baromfinál még telepen belül sem tartunk -lehetőleg- különböző korú állatokat. Mindenképpen kerítsd külön őket, sőt lehetőleg a tyúkszaros cipőben ne menj a csirkék közé.

-állattenyésztő-

2014. máj. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ugy egy honap mulva már együtt lehetnek?
2014. máj. 22. 16:16
 3/3 anonim ***** válasza:
mi tegnap engedtük ki a 7-8 hetes csibéket a nagyokhoz, előtte nem érdemes
2014. máj. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!