Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyulak tartására alkalmas...

Nyulak tartására alkalmas dobozt hogy tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Régen keresztapám tartott nyulakat, aztán abbahagyta, most megint akar. Az akkoriban tároló ami volt már tönkrement, akarunk csinálni egyet. Van egy üresen álló melléképület, kb 4 méterx5 métere, 3 méter magas. Úgy gondoltuk fal szerűen, mintha polcrendszer lenne, helyezzük el a nyulakat, osb lapokból csinálunk ilyen emeletes polcokat, előre rács kerül, a nyúl alá pedig fém lap, így könnyebb tisztítani a ketrecet. Ez jó lenne, vagy van más alternatíva? Szivesen elbarkácsolgatunk, szóval egybe vétel nem érdekel.
2014. máj. 29. 14:08
 1/8 liaison válasza:
Szerintem ez így jó elképzelésnek tűnik. De a legjobb, ha környezetbarát almot használsz alájuk. Már van olyan, ami felbontja az ammóniát, így sosem csücsülnek a pisiben, bűzben, termelődött gázokban. Neked meg kevesebb és sokkal higiénikusabb a dolgod. Én az EQ-Bedding pelletet használom.
2014. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez oké, de ha van mondjuk épp 100 nyúl, lehet nem éri meg venni. Egyébként köszi, a baknak meg az anyának oké, de ha épp hízlalok, hát szerintem olyamindegy nekik abban a 2-3 hónapban, meg eddig évszázadokon át kibírták és nem panaszkodtak.
2014. máj. 29. 14:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 méter hosszú, akác villanypásztor-karóból van a váz, két emeletnyi ketreccel (elférne alulra egy harmadik is, de nálunk kell a hely a növendékeknek, majd lejjebb leírom hogyan). 5 oldalról OSB-lap, illetve maradék laminált padló van (utóbbi csak padlóként), elől az ajtó ponthegesztett rács, léckereten (csirkeháló volt eredetileg, azt megették). Fémlapot nem tennék alájuk. Eleinte le szoktuk kezelni az OSB-t olyan sárga nyúlós valamivel, ami a házfelújításból maradt, a kádhoz vettük, amolyan vízszigetelő, víztaszító cucc. Az nagyon jól működött egészen addig amíg egy kaparós anya nem költözött be. Amúgy a sime kezeletlen OSB is elég sokáig kitart, ha rendesen van almozva, nem tocsog a pisiben, talán 2-évente kell cserélni.

Fontos, hogy ne legyen küszöb a ketreceken, mert akkor nehezebb kitrágyázni (én vasvillával benyúlok, kiveszem a nagyját, a maradékot meg spaklival belekotrom egy lapátba). Nálunk az egész első oldal nyitható, azaz két ajtó van, így könnyű megfogni a nyulakat és a tisztítás is egyszerűbb, mintha csak egy ajtó lenne és kanyarodva kellene benyúlni.

Viszonylag nagy, kényelmes ketrecek vannak, 1,5 méter széles, 65 cm magas, 80 cm mély - így a nagytestű anya bőven elfér a 6-7 kisnyúllal akár 2-2,5 hónapig is.


Választás után meg ivar szerint különválasztva mennek le a növendékek egy-egy "kifutóba". Az meg úgy néz ki, hogy a 3 db dupla ketreces "szekrény" áll sorban egymás mellett, kicsit megemelve (most épp téglákon), alattuk meg a két növendéknevelde. Azoknak betonozott a padlója, elöl deszkafal, rajta ajtó. Kicsit macerás kitrágyázni (be kell bújni a szekrény alá), de egy kapa vagy gereblye tökéletesen megfelel a célnak. Mérete kb 1,2 méter mély, csípőig ér a magassága, és az egész istállón át ér, azaz a hossza kb 4,5 méter, ez van kettéosztva. Amikor új lakók érkeznek, akkor pár óráig van némi kergetőzés, de nagy verekedések nem szoktak lenni, csak néha a bakoknál, akkor meg kiveszem a balhézót, és vagy magánzárka, vagy - ha már elég nagy - tepsi a sorsa.

2014. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ezt az oldalt javaslom ötlet merítéshez:

[link]


Tovább javasolnám, hogy külön szekrény legyen a fialtatóknak,a hizlalásra szánt nyulaknak.

2014. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"..hát szerintem olyamindegy nekik abban a 2-3 hónapban, meg eddig évszázadokon át kibírták és nem panaszkodtak..."


Szóval neked tök mindegy, hogy a nyulaid szenvednek-e vagy nem, csak az a fontos, hogy minél gyorsabban meghízzanak. Gratulálok, nagyon sok empátia van benned. Igazából te is beköltözhetsz egy ilyen ketrecbe, arra a kis időre még kibírod. Kívánom, hogy következő életedben hízónyúl legyél, és lehetőleg drótrácson kelljen állnod egész életedben térdig a saját fekáliádban.

2014. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szenvednek? Ne röhögtess már, jó hogy állatkínzónak nem titulálsz, mert nincs légkondi a nyúlketrecbe.
2014. jún. 2. 19:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne túlozz, senki nem beszélt luxuskörülményekről. De minden állatnak megvannak az alapvető ösztönei, szükségletei, amiket még egy "haszon"állattartónak is illik kielégíteni.
2014. jún. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"De a legjobb, ha környezetbarát almot használsz alájuk."

Mocskos állatkínzó vagyok...

2014. jún. 2. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!