Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ajánl mindenki mindenkin...

Miért ajánl mindenki mindenkinek border collie-t? És miért akar mindenki border collie-t? Miért nem világos, hogy ez a kutya nem való akárkinek? Miért hiszik azt, hogy a rendkívüli intelligenciája miatt bárki alkalmas a tartására?

Figyelt kérdés
2010. jún. 17. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

mert ez az oldal a "vak vezet világtalant" tipikus példája


itt minden gyereknek csak labradorja lehet és minden társasági kutyát lehet az udvaron tartani ...

2010. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

én nem ajánlom, nem akarok, világos és nem hiszem:D

de gondolom nem nekem írtad ki a kérdést, akár én is kiírhattam volna, bármilyen fajtával, mert mindent ajánlanak mindenkinek csak mert nekik van vagy szeretik. +a border sajnos divat is.

2010. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
A kérdés jó ! A border collie rendkívüli intelligenciája miatt annyira keresett fajta, azért ajánlgatják boldog boldogtalannak. A hiba azonban ott van, hogy mint egy akár melyik másik fajta, (akit szintén nem ajánlok mindenkinek, mert úgy érzem minden fajtához vannak megfelelő habitusú gazdák is) a border collie is CSAK megtanulja a dolgokat, nem úgy születik, hogy tud ülni, feküdni, labdát visszahozni vagy bármit. Ezt viszont a sok okos ajánlgatós meg szaporítós sosem fogja megérteni.
2010. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én épp most ajánlottam border collie-t.

Ha valaki azt kérdezi, hogy melyik az a fajta, amelyik szereti a nagy területet, terelgetné az állatokat, de lehessen vele sportolni (pl. agility) és gyerekkel is kijöjjön, mit ajánljak? Basset houndot? Vagy tibeti masztiffot? Esetleg tacskót?

Ha azt írom, hogy nézzen körül állatmenhelyen, akkor 2 perc múlva kiírnak egy kérdést, hogy miért ajánlgatja mindenki az örökbefogadást?

Ááááá...na mindegy, inkább nem mondok semmit...

2010. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Talán nézz magadba, és megtalálod a választ. Ugyanis ez egy nagyszerű általánosítás. Mindenki... Miközben ugye az volna a gondod, hogy más is általánosít, csak kérdem én, ha te lazán általánosítasz, akkor mástól mért várod el, hogy ne tegye?!
2010. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekem mondjuk kifejezetten csalódást okozott a border collie, két problémás példánnyal is találkoztam a kuty iskolában, és nem tetszettek egyáltalán. Ugyanakkor, mivel rendkívül okos és tanulékony, ezért szerintem gyereknek (mármint ahol a gyerek akar kimondottan kutyázni, sulizni) azért jó, mert nagyon hamar siker élménye lesz a tanítással, kedvet kap hozzá, és megtanul komolyan kutyázni. Szerintem egy gyereknek fontos, hogy okos legyen, mivel kevésbé kitartóak, és ha pl egy bulldognak kezdenének labdavisszahozást tanítani, akkor a gyors siker híján feladnák, és elhanyagolt kerti kutya lenne belőle. Szóval én a gyors sikerélmény miatt szoktam ajánlani, de nekem nem kéne soha, az is biztos :)
2010. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
utolsónál a pont!
2010. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

11:29-es vagyok:

Vagyis a ma 11:26 van a pont.elírtam :D

2010. jún. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Na jó, talán rosszul fogalmaztam, akkor nem mindenki. Bocsi.

De azért valljuk be, elég sokan ajánlják, csak azért, mert mondjuk gyerek van, vagy mert könnyen tanítható kutyát akar valaki vagy csak azért, mert agility-re kell. Csak abba nem gondolnak bele, hogy egyrészt ez a fajta átlagon felül sok foglalkozást igényel, házőrzésre nem való, nem magától okos, hanem őt is tanítani kell és ha az energiái nincsenek lekötve, akkor igen kártékony lesz. És sajnos egyre több border jut erre a sorsa a meggondolatlan döntések miatt és azért, mert megveszik divatból, aztán rájönnek, hogy nem képesek kiszolgálni az igényeit.

Persze sok más fajtáról el lehet ezt mondani, ami divatos (pl. golden retriever), de mostanában feltűnően sokszor lehet találkozni azzal, hogy ezt a fajtát ajánlják, csak mert valakinél kisgyerek van vagy mert hétvégente sportolna a kutyával. És ennek a fajtának nem elég, ha csak hétvégén kap feladatot.

Nem provokálni szántam, még ha rosszul is fogalmaztam, csak szimplán érdekel, miért került ennyire középpontba.

2010. jún. 17. 11:37
 10/17 anonim ***** válasza:
37%

nekünk ha kertes házunk lenne 100% hogy border collie-m lenne, és nem az intelligenciája miatt, hanem mert nekem nagyon tetszik. osztálytársamnak is bordercollieja van és első látásra beleszerettem és megfogadtam ha kertes házba fogunk lakni CSAK BORDER COLLIE-T AKAROK, és ezt már akkor eldöntöttem mielőtt tudtam volna hogy a világ legokosabb kutyája. és miért ne lehetne bárki alkalmas a tartására? ő is egy kutya a sok közül, igaz hogy okosabb, de sok mindenkit nem érdekel. és a fajták közül pl. a border collie-k közül se jellemzi az egész olyan fajtájú kutyát azok a tulajdonságok amik le vannak írva.

meghát milyen szép kutya:

[link]

2010. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!