Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kb mennyi jószág nevelhető...

Kb mennyi jószág nevelhető fel évi 6 mázsa búzából?

Figyelt kérdés
Igen, tudom ez nem úgy van, hogy adok nekik búzát és holnapra szépek, nagyok lesznek, kell más is. Brojlert szeretnék nevelni, ugye aminek elég ha jól tudom 8 hét ideális esetben, hogy vágható legyen. Mivel az évi 6 mázs búza adott (kapjuk) így azt fel szeretném használni mindet. Abból szerintetek mennyi brojlert tudok felnevelni? Megvenném a tyúkokat kb 2 hetesen és levágnám 8-10 hetesen, mikor látom, hogy már szép nagyok. Tojástermelő tyúkokkal nem szeretnék foglalkozni. Más szárnyas állataim nincsenek.
2014. máj. 30. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
12 grammot eszik egy tyúk naponta. De ha csak búzát adsz nekik, nem fognak nagyra nőni.
2014. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem csak búza kell, de azoktól most eltekintve, szóval mondjuk ha a kajájának a fele búza, akkor egyértelműen...
2014. máj. 30. 14:04
 3/6 anonim ***** válasza:
A búza energiatáp,éppúgy kell vele számolni, mint a kukoricával.Maksz parlagi csirkét tudsz vele nevelni,de brojlerrel tiszta ráfizetés mivel nincs benne fehérje.
2014. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A brojlernak táp kell,azt más nem. Kivéve ha a recept előír mást is.
2014. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A bukásod garantált, de ne legyen igazam, hajrá!
2014. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem 12 g hanem 12 dkg :D

Első három hétben indító kell nekik, utána 6-8 kiló szemes vágásig (ezzel számolhatsz nyugodtan), de mellette adj nekik kevés szóját, vitamint meg ételmaradékot, zöldet.

Aki azt mondja bukás az még nem nevelt broilert szemesen. Én indítóval kezdem, majd fokozatosan áttérek búzára, később kevés kukoricát is kapnak. Heti egyszer szója, hamu, konyhasó, mész és dara összekeverve a tápjuk.

Maximum 10 hét alatt lehet vágni és nem lesz halízű a húsa.

Amúgy meg ha ennyi búzád van akkor vegyél napos tojóhibrideket, neveld fel, majd 18 hetes korban add el! Baromi jó ára van!

2014. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!