Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kis kecskék nem akarják...

A kis kecskék nem akarják megenni az abrakot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vettem nekik kecske koncentrátot,kevertem bele kukorica darát,és dercét.Megszagolják,és ott hagyák,csak mekegnek a szénáért.Azt mondják a kecske mindent megeszik,hát ezek nem.
2014. jún. 6. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Legyél türelmes,pár nap múlva rákapnak:) én is így jártam kis bárányokkal...
2014. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy abrakot is adsz nekik, még szükségük van szénára is! A szemestakarmány inkább kiegészítésnek való, a fő élelem mindig a széna! Ha mást nem is, de széna mindig legyen előttük (ahogy víz is!). A kecske tud finnyás jószág is lenni, azt már tapasztalod látom. Én a kecskének inkább szereznék árpát vagy zabot - amennyiben lehet pelyvátlanítottat, ha nem megy, akkor roppantógéppel meg kell dolgozni egy kicsit -.
2014. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mennyire kicsik?

ahogy írták mindenképp legyen előttük mindig szálas! vagy kaszálék, vagy széna (esetleg mindkettő), ehhez jöhet pluszban az abrak.

egyébként a kecske mindent megeszik, ám rettentően válogatós :D ha lehetősége van rá, akkor prímadonna módjára viselkedik.

ha viszont még túl picik a gidák, akkor lehet, hogy nem is tudnak abrakot enni, lehet még tápszer, vagy tej kell nekik.

2014. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!7 hetesek,a széna mindig előttük áll!Most már megeszik az abrakot is
2014. jún. 12. 21:34
 5/5 anonim ***** válasza:
akkor nem csoda, hogy nem kérték az abrakot, még bőven tápszer kéne nekik! jó paraszt szokás, hogy 8 hetesen elválasztják őket, csak éppen a gidáknak még 3-4 hós koráig kell a tápszer, vagy a tej - ha azt akarják, hogy kecske legyen belőlük. továbbtenyésztésre mindenképp hagyni kell még 3-4 hóig szopni, vagy tejet itatni vele, mert csökött marad, bármilyen király abrakot is kap. ha csak húsra kell, akkor elég a tápszer, de azt is kapnia kéne még néhány hónapig. csak szénán meg abrakon hús is alig lesz rajta.
2014. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!