Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A tengerimalacot el lehet adni?

A tengerimalacot el lehet adni?

Figyelt kérdés
Mármint láttam rólla hirdetéseket de csak azért kérdezem mert most van nekem 1 tengerimalac és ha vennék mellé 1 fiút akkor lennének tengerimalacok gondolom és azokat el lehet adni veszik a kis állatokat ? :) (bocsi ha rosszul fogalmaztam)

#tengerimalac #eladó #eladó tengerimalac
2014. jún. 23. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. A legtöbb a nyakadon fog maradni, és ők is tovább fognak szaporodni egymással, ha nem választod szét őket. Jó nagy beltenyésztett beteg állományod lesz, ha hozzáértés nélkül csak úgy pároztatsz. Ráadásul inden jöttmentnek eladnád őket? Úgy, hogy azt sem tudod, megbízhatóak-e? Ez nem állatszeretet.
2014. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően azt mondanám, hogy el, mert állat...

De nem. A terráriumokban van egy rakatnyi, sőt túlszaporulat van, és örülnek, hogyha INGYEN odaadhatják.

A szomszédom malaca (az én malacom annya ) (nem, nem a szomszéd) is terráriumból való, cukibb, mint az állatkereskedésben kapható albínó csúnyaságok :-)

Nem, eléggé reménytelen pénzért eladni őket.

2014. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha otthon bármiféle szaktudás nélkül szaporítanád őket az nem lenne etikus. (Mit sem tudsz a genetikai betegségekről, nem tudnál az anya állaton segíteni ha komplikációk lépnének fel és akkor a te hibádból az anya állat elpusztulna aztán a kölykök mert nem jutnának anyatejhez) Szóval ne tedd! Így is teli vannak a kereskedések génhibás malackákkal (akik 7 év helyett 3 évig élnek max, vagy folyamatos orvosi kezelésre szorulnak ,pl. fogtúlnövés miatt). Vagy nézd meg a Magyar tengerimalac mentés honlapját mennyi kidobott állatka van náluk. Nem szép dolog kisállatokból pénzt keresni.
2018. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!