Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kecskét hogy lehet befogni...

Kecskét hogy lehet befogni hámba és megtanítani kis kocsi húzására?

Figyelt kérdés

Kecskéim vannak és egy kiskocsival hordom nekik a füvet, szénát, ezt-azt. Praktikusabb lenne, ha az egyik kecske húzná a kocsit, nem én :), de ehhez egyáltalán nem értek hogy hogyan kell rá megtanítani. Nem nagy távolságokról lenne szó egyébként.

Szívesen vennék ötleteket ehhez, hogyan kell befogni, kell-e egyáltalán valami speciális hám vagy akármi hozzá, mint pl. a lónak?

És az is érdekelne, hogy lehet elérni, hogy a kecske egyenesen menjen és ne csámborogjon el a bokrok felé legelni?

Valamint hogy kb. mellora terhet képes elhúzni egy átlagos kecske és hogy ilyenre a bak vagy a nőstény a jobb, esetleg egy herélt bak?

Linkek is jöhetnek. Előre is nagyon kösz!



2014. júl. 20. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy mint egy lovat. Először za alap parancsokat kell ismerni, álj, indulj stb. Aztán befogod és megy előtte, majd kocsikereket huzatsz bele, végül a szerkeret egy kicsit körbe az udavron, aztán az hosszabban stb.

Hám tuti nincs hozzá, valszeg csináltatni kell. Esetleg kutyahám ha jó lehet, bár nem fogadnék rá.

2014. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én javaslom olvassál, linket ne várjál, azt nem tudok adni.

Én azt olvastam, hogy 3 éves herélt bakkal lehet próbálkozni kocsit húzatni, de ahogy előttem is írták erre meg kellene tanítani az állatot. A tudás viszont nincsen a birtokomban, ahogy szerintem a legtöbbünknek sincs.

2014. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2014. júl. 21. 09:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is kacérkodtam már a gondolattal, olyan irtózatos erő van a kecskékben, hogy elvileg nem kellene hogy gondot okozzon nekik egy napi fű elhúzása egy kerekes kocsin.

Nálam egyelőre csak elméletben van meg a koncepció: egy kiszuperált babakocsit gondoltam átalakítani, hámnak kutyahám, és nem kell feltétlenül sok parancsszó, hiszen vezetni is lehet azt a kecskét, nem kell feltétlenül hajtani - már ha tényleg csak a takarmány behordásához kellene.


Állattenyésztési kiállításokon volt régebben rackajuh-fogat, meg egyszer kecskefogatot is láttam, mindkét esetben két-két állat volt befogva. Sajnos akkor még nem érdekelt komolyan a dolog, így nem kérdeztem részleteket.

2014. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 heker83 válasza:
Helló, hát ez érdekes most hallok ilyet először hogy kecskével valamit húzatni, szerintem ezt hagyd, és felejtsd el, mert a kecske nem egy munka állat, erre vannak a lovak, ökör, és egyébb... illetve ha nem akarod hogy túl sokba legyen a ló tartása akkor vegyél pónit lovat az nem eszik annyit mint egy nagy ló, felét kb mindenből.
2015. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pedig létezik a dolog. Gugliba beírod h kecskefogat vagy hasonlót, egy rakás kép is lesz róla.

Ló az nekem még korai lenne. Különösen h kihasználatlan maradna. Ellenben van itt egy békés bakkecske, ami ugye a fedeztetésen kívül semmire se jó, így meg lenne még némi plusz haszna is. Innen a gondolat. Meg hogy neki nem nehéz elhúzjodni azt, amit nekem igen. :)

2015. febr. 27. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!