Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy kölyök macskát...

Hogy lehet egy kölyök macskát megtanítani arra hogy ne menjen a kutyához?

Figyelt kérdés

Már kivagyok. Itt van nálam 3 mentett kölyök addig amíg nem lesz gazdijuk, egyet tartok meg.

Egész nap be vannak zárva, csak felügyelettel engedem ki őket. Viszont van egy kutyánk kennelben (argentin dog). Természetesen a kis hülyék cél egyenesen indulnak be folyamatosan a kennelbe, aminek a rácsán ráadásul be is férnének. Nem győzöm őket elkapkodni onnan hogy ne menjenek be, és persze ha az egyik megy jobbról akkor a másik 2 méterrel arrébb balról.

Van valami praktika? Hogy lehet nekik megtanítani? Vagy mi az a szag amit a macskák nem bírnak? És a kölykök is tudják hogy ők azt nem bírják :)


A kutya az én cicámat nem bántja, még azt is hagyja neki hogy a táljából egyen, na de fogalmam sincs hogy a kölykökkel mit csinálna! :/


2014. jún. 10. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A macskák alapvetően nem szeretik a szúrós szagokat, mint pl a citrom, narancs illata. Viszont nem tudom, hogy a kutya mennyire lenne hálás, ha körbebarikádoznád citrom meg narancshéjakkal...

Nem tudod valahogy még jobban elkeríteni onnan a cicákat? Mert nekik nem lehet csak úgy megtanítani, hogy ne mászkáljon a kutyához, kíváncsiak..

Az enyém is folyton a német juhász farkával akar játszani, pedig véges a kutya türelme

2014. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél csirkehálót és szereld fel a kutyus kenneljére :)
2014. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ebben a pillanatban ugrott be nekem is a csirkeháló :D :D
2014. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha szépen bemutatnád a kutyának a cicákat? Mondjuk egyesével,hogy meglásd, mit reagál a kutya
2014. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A háló jó ötlet.:)
2014. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kerítek valami kis-lyukú hálót vagy rácsot. Venni sajnos nem tudok, már a férjem így is őrjöng velem hogy hetente lassan többet költök macska kajára mint a sajátunkéra :) Sajnos gyűlöli a macskákat


Ma oda vittem az vittem az egyik kölyköt, nem igazán reagált semmit a kutya, ebben a nagy melegben csak lihegett, de sose lehet tudni.

2014. jún. 10. 21:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Kiskutyát kiscicát mindig be kell mutatni. Erre több módszer van. Vagy pórázra fogjátok a kutyát és felé tartjátok a kicsit miközben figyelitek. A másik módszer, hogy a kennelhez tartjátok közel és úgy. Örökké nem lehet különválasztani őket, egyszer úgyis eljön a találkozás ideje. Ha nem nagyon reagált, az jó jel meleg ide vagy oda. Mivel az állatok is önálló személyiségek, néhány kutyát szinte lehetetlen macskához szoktatni, de akkor szerintem legutoljára sem viselte volna nyugodtan.
2014. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Medvi ***** válasza:
Hullámpalával vagy műanyag hullámlemezzel is körberakhatod a kennelt megfelelő magasságban résmentesen, de bocs a kérdésért, hogy tudtál ilyen állatgyűlölő férjet választani állatbarát létedre?
2014. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jaj kérdező nagyon hasonló problémám van nekem is. Van macskám is és egy iszonyat macska ellenes labradorom. Sajnos kölyökként elverte a meglévő nagy kandúr ezek után haragszik nagyon már sajnos pusztított is el egyet-kettőt. Most a jelenlegi kis kandúrom okos, megtanulta hogy hol érdemes járkálnia hogy ne érjen a kutyához. A kutya el van kerítve de már többször hajszálon múlt az élete. Ha a kutyád tűri, nyugodtan barátkozzanak, de azért legyen meg az ebnek is a saját helye, ahova cica nem megy. a drót jó ötlet
2014. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva vagyok ezzel. Az én kutyáim a lehulló falevelet sem tűrik meg az udvaron, még a legtöbb verebet is elkergetik, ennek ellenére a német juhászom messzire kerüli a cicát ha bejön, ugyanígy a dobermann. Mondjuk ő még csak 10 hónapos, néha a mai napig megpróbál játszani a cicával. Kapott már párat az orrára a 3kilós cicától, de nemnagyon hatja meg, játék neki az egész világ.

Egyébként télen az olvadó hó aló nálunk is előkerült a szomszéd cica, fura mód az enyém kordában tartja a kutyákat, pedig hát óriási a méretkülönbség.

A titka a dolognak az, hogy a kutyáim meg vannak nevelve, a cica meg halálra van kényeztetve. A kutyáknak komoly szabályok vannak, a cicának semmi. A két jómadár meg amúgy tudja, hogy a cica a lakás teljhatalmú ura... Képes kizavarni a nagyot a benti párnájáról ha olyanja van. Vagy csak simán megharapja...

2014. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!