Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Brutális ökörség (avagy...

Zoey28 kérdése:

Brutális ökörség (avagy törpenyuszira kutya spot on) Lehet komoly baj?

Figyelt kérdés

még magam sem jöttem rá,hogy lehettem ekkora barom...

Röviden a történet: kutyám kozmetikában összeszedett egy kis bolhát,tegnap megfürdettem bolhairtó samponnal,ma kapott egy kis spot on-t...tegnap este észrevettem,h a nyuszim furcsán vakarózik(de lehet,csak beképzeltem)

Mivel egy kicsit tisztaság-mániás és hipohonder vagyok már a bolhásság ténye is eléggé kétségbe ejtett így hirtelen felindulásból,gondoltam ami bent maradt a pipettában kb 1 csepp rányomom a nyuszkóra. Miután megtörtént az eset természetesen azonnal kétségbe estem,de ez nyilván nem segít...



#spot on #nyúl bolha
2014. júl. 22. 21:08
1 2
 1/12 Platypus ***** válasza:
Ehhez nem ártana leírnod, mit is használtál. Van olyan hatóanyag, ami alapvetően nyúlnak is biztonságos, éppen csak tömegarányosan sokkal kevesebb kell, és van olyan ami veszélyes.
2014. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
A spot on és társai tömény és brutális mérgek, azért nem ölik a meg kutyát, mert túl nagy és ahhoz nem elég a méreg. Ettől föggetlenül persze lassan ugyanúgy tönkreteszi a szervezetét. Namost a nyúl kisebb, ergó nála nagyobb kárt csinál, bár valszeg nem lesz tőle halálos baja... Feltéve ha nem érzékeny az egyik összetevőre, de gyanítom ezt még a gyártó is csak teszttel tudná megmondani. Vagyis éppen most teszteled... Ez van.
2014. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Permetrin hatóanyagú a készítmény
2014. júl. 22. 21:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi jele a nyuladon, hogy allergiás , vagy rosszul lett attól a csepptől, akkor nincs gond. Viszont bármi jelét látod rajta, hogy nem az egészséges formáját hozza, mehet egy telefon a dokinak.
2014. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2014. júl. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
eléggé izgulok,ha megfürdetném még ma este van esély rá,hogy problémák felmerülése nélkül elfelejthetem a mai napot,vagy mostmár teljesen mindegy?
2014. júl. 22. 21:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Tegnap óta már jelentkezni kellett volna bármi jelnek, ha gond van. Megfürdetheted, áztasd jól el samponos vízzel. Az fellazítja a bőr felső rétegét.
2014. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
a spot on-ozás kb 1,5 órája történt...
2014. júl. 22. 21:36
 9/12 Platypus ***** válasza:
86%

Az LD50 nyúl esetében 2000 mg/kg, ez elég sok. Megnéztem egy random permetrin hatóanyagú szert, és 25 kiló fölötti kutyára számolnak 2000 mg hatóanyagot. Ez durván azt jelenti, hogy ha egy 25 kilós kutya teljes adagját rácseppentetted, akkor 50% esélyed van hogy elpusztul, amennyiben 1 kilós törpenyúl.


[link]


Ez itt azt javasolja, fürdesd meg babasamponnal.

2014. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
2-15kg közötti kutyákra írja 744mg-os. Ennek a mennyiségnek kb 1/5-1/6-od részét kaphatta kb 1kg-lehet a nyuszó
2014. júl. 22. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!