Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi baja lehet a malackámnak?...

Mi baja lehet a malackámnak? Én komoly dologra gondolok.

Figyelt kérdés

Tegnap reggel mentem le megetetni, és észre vettem hogy az egyik csüngőhasú malac nem jön a vájúhoz. Bementem hozzá, alig bírt lábra állni, folyt a taknya, könnyezett a szeme, homályos volt a tekintete, nah mondom ez megfázott.

Elvittem a dokihoz, ő is ezt mondta, miután én is és ő is megmértük a lázát és 39, 38,5 volt neki. Adot neki antibiotikumot, vitamint, lázcsillapítót és egyéb jó dolgokat. Ma reggel mentem le, roszabb lett az állapota, ki sem tudja nyitni a szemeit, fel sem tud állni, és csak nyöszörög. A mellette lévő 3 malac vagy 2szer akkora, tehát kicsit meg is van csüngve, és ami a legzavaróbb, tegnap amikor ment még, befele csuklottak a lábai.

Én attól tartok hogy sertéspestisem van... egy mangalica malac a múltkor már beledöglött valami hasonlóba, csak őt drasztikusan hamar elvitte, tehát a tüneteket sem igazán láttam. Csak hogy kissé kólikás volt.

Mit tennétek a helyemben, vagy van e valami tippetek.

A válaszokat előre is köszi



2014. máj. 8. 07:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Folyamatos orvosi figyelmet, a többitől való elkülönítést javaslok. Ha rosszabodik, akkor akármennyire is keserű, de el kell pusztítani és felboncoltatni, hogy kiderüljön a betegség mivolta, milyen satöbbi
2014. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!