Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megéri méhészkedni?

Megéri méhészkedni?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül egy kaptár? Mennyi mézet ad? Mekkora terület kell nekik? Saját virágos rét kell, vagy elmennek keresni maguknak?? A szomszédokat nem zavarja? Fel lehet venni a versenyt a nagyipri cukrosvíz mézzel? Mennyire halandóak a méhek? Van olyan hogy kipusztul az egész kaptár? Mennyi méh kell ahhoz hogy meg lehessen élni belőle? Naponta mennyi időt kell ráfordírtani?

2014. júl. 22. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
szomszédunk méhész de már nyugdíjas ugyhogy így szerintem megéri hobbinak, nagyon finom mézet csinál és szerintem aránylag sokat
2014. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Singham ***** válasza:
100%

Kezdetnek keress fel egy méhészt, akinél tanonckodsz majd. Ő elmondja a válaszokat az összes kérdésedre. :)

Ja, és még valami: fontos, hogy elvégez egy méhész tanfolyamot a nyamvadt papír miatt, máskülönben, ha úgy keltek fel, akkor meg is büntetnek és a méheidet is elkobozzák. Kezdetnek keress fel egy méhészt, akinél tanonckodsz majd. Ő elmondja a válaszokat az összes kérdésedre. :)

2014. júl. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 23. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:
először is milyen kaptárral akarsz méhészkedni? NB 1/2NB rakodó esetleg hunor rakodó dadant KB rakodó??? lehetne sorolni. Az hogy mennyi mézet ad az időjárás méhcsalád és méhlegelő függvénye. Sokkal finomabb a saját méz mint a bolti utánzatok. Van olyan hogy elpusztul az egész család, pl atka rossz teleltetés költésrothadás bár ilyenkor az egészet el kell égetni. ahhoz hogy megélj belőle nagyon sok család kell 100 on felül jóval és rengeteg szabadidő, ja és nem árt egy saját telek ahol senkit nem zavar, ez nem úgy működik hogy veszek 200 méhcsaládot április 15 én hétfő reggel és októberben már kőgazdag vagyok. Menj el egy méhész mellé tanulni ismerd meg a kaptártípusokat mert mindegyiknek van előnye és hátránya, tölts el mellette segédként minimum egy évet és meglátod. egy rosszul előkészített teleltetés kevés élelem vagy atkakezelés elmmulasztása bisztos kudarc
2014. júl. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Jelenleg nem akarok méhészkedni, csak érdekelt hogy mégis hogy van ez. Majd ha nyugdíjas leszek talán belefogok, de az még odébb van (most 20 éves vagyok)

2014. júl. 26. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:
nagyon szívesen. én munka mellett méhészkedek 26 éves vagyok de már 12 éves korom óta köztük vagyok de mindíg tudnak meglepetéseket okozni
2014. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!