Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem tud megszokni a nyulam?

Miért nem tud megszokni a nyulam?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja elhoztam az ismerősömtől a nyulat. 2 hétig almásládába volt mert nem csináltuk meg a nyulólat és utánna egész végig az ólban volt. Néha (hetente 1x-er) kirakom legelni addig ameddig kitakarítom az ólját és nemrég jöttünk haza 1 hét után horvátországból és azóta (meg még előtte is mióta nálam van) agresszív meg morog. Ma is adom a kajáját meg a vizét és szokásához híven miníg kiborítja a vizet ha eleget ivott a kajás táljából is a kaját kiborítja pedig szereti a kukoricát és utánna amit kiborított azt nem eszi meg hanem ott marad a kitakarításig. Mikor zöldséget adok neki azt elkezdi enni és utánna megin ott van ahol a kukorica is és nem nyúl hozzá. A nyulam kifeküdve (az ólajtó rácsos és oda fekszik ) 45 cm, kb. 2.5 kiló, nőstény. Most nem tudom hogy azért utál-e mert ha takarítom az ólat akkor kiveszem a nyulat a fülénél fogva, azt mondják nem fáj neki de kitudja.

2014. aug. 11. 20:37
 1/9 Zowie ***** válasza:
Én se rajonganék azért, aki a fülemnél fogva emelget:) és fáj a nyúlnak, nem ott kell megfogni. így kell helyesen megfogni: [link]
2014. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom kitől tanultál nyúltartást, de rá nem kellett volna hallgatnod. Ha érdekel, adok könyvet, amiből megtanulhatod hogyan kell csinálni.
2014. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegény állat. Nem foglalkozol vele, fájdalmat okozol neki, de ő a hülye, mert nem szeret?
2014. aug. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nemrég tudtam meg hogy az előző gazdájának a 2 éves fia ütötte a nyulat és elvadította. (jó igaz én is a fülénél fogtam meg mert nekem úgy mondták). Valakinek valami tipje hogy hogyan lehessen normális nyúl.
2014. aug. 14. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyúl normális. A baj csak veled van.
2014. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretne? Alig foglalkozol vele, nem is tud megszokni. Az én nyuszimat naponta több órára kiengedtem, foglalkozok vele, nem emelgetem a fülénél és követ is mindenhova, mindig jön simiért..

Olvass utána kicsit a nyúltartásnak.

2014. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudsz valami tanácsot adni hogy hogyan is kezdjek el foglalkozni vele mikor mindenért morog.

Jó tudom én vagyok a hülye hogy nem foglalkozok vele.

2014. aug. 15. 11:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok. Ezt nyulat már megnevelni nem fogod. Jobban jársz, ha levágod. Az előttem szólók csak a házi kedvencet látják benne, de ez nem az a topik, kéretik máshol hit téríteni. Én nem hiszek benne, hogy egy haszonállatként tartott nyúllal annyit kellene foglalkozni, mint előttem leírták.

Mivel nem jelentkeztél könyvekért, úgy gondolom mindent tudsz és nincsen szükséged segítségre. További szép napot neked, és tégy úgy, ahogy jónak látod.

2014. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Még úgy tervezem hogy pároztatni viszem aztán mikor a kicsik megérnek pecsenyenyúlnak akkor az anyját levágom. Meg azért nem kértem könyvet mert a könyvtárból is tudtam kölcsönözni a fontos adatokat kiírtam belőlle és visszavittem. Meg mások tapasztalatairól olvastam a nyultartással kapcsolatban meg youtube-n néztem is rólla videót (csak annyi hogy a csávó beszél a tapasztalatairól). Meg az előző tulajának a 2 éves fia "simogatta" és azért lett ilyen morgós már rájöttem.
2014. aug. 27. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!