Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Minden nap nézegetem a méheket...

Krisztinka78 kérdése:

Minden nap nézegetem a méheket, és mégsem hordanak virágport! Árt nekik, ha minden nap piszkálva vannak?

Figyelt kérdés
Egész nyáron etetem őket minden nap,és rabolják őket idegen méhek!Ártok vele,vagy nem ha minden nap többször is kimegyek hozzájuk,és megnézem a kaptárakat?

2014. aug. 20. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Krisztina, a érdekel adok neked méhészkedésről könyvet.
2014. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm :)
2014. aug. 21. 11:39
 3/5 simon_123 válasza:

Miért eteted őket egész nyáron minden nap? azok nem csirkék, nem igénylik a mindennapi etetést. :)

Röviden:

1.Anyával és normális népességgel rendelkező családot, az évszaknak megfelelően szűkített röpnyílással nem tudnak kirabolni.(Hacsak nem eteted úgy, hogy rablást idézel elő )

2.Egy méhcsalád nem igényel etetést, csak tavasszal ha serkentik, vagy élelempótlás céljából, nyárvégen-ősszel pedig élelempótlás télire.

3.Ha nincs valami ütemezett munka, (család ellenőrzés, fiasítás, pergetés, stb) vagy sürgős beavatkozás,(anyátlanság ellenőrzése, bölcsők stb) nem ajánlott kaptárt bontani csak heti egy alkalommal.

2014. okt. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 medion90 válasza:

simon kicsit csúsztál, énis etettem 4 hétig nyár közepétől serkentő etetésnek hivják, ösztönzi az anyát a petézésre és kaját ad a méheknek esetleg álcáknak,

máskor ugy etess, hogy este mikor már nem repkednek beraksz annyi szirupot amit reggelig sejtekbe hordhatnak vagy csinálsz nekik c.lepényt, énis buzgó voltam első családomnál de ne zavard öket.

2014. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 simon_123 válasza:
nyár közepétől vagy egész nyáron nem mindegy...nem tudom ki csúszott
2014. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!