Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyáktól, ezért...

Félek a kutyáktól, ezért szeretnék egy pici, barátságos természetű kutyust, hogy kikúráljam magam. Milyet ajánlanátok? Én a mopszokat nézegetem, nagyon aranyosak.

Figyelt kérdés
Gondoskodó vagyok, és ha "bebizonyítaná", hogy nincs okom félelemre, nagyon felelősségteljes gazdi lennék. A párom imádja az állatokat és nagyon ért is hozzájuk, uh. Mindenben a segítségemre lenne, hogy jól neveljem a kutyust.
2011. ápr. 7. 17:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha félsz a kutyáktól, ott gond lehet a falkavezérség kérdésénél! Ha a párod ért hozzá valószínű, ő el tudja érni hogy a kutya elfogadja, de ezt valahogy neked is el kéne...kezdésnek egy kis testű, nyugodt kutyát javasolnék! Addig amíg nem vagy biztos magadban, semmiképpen ne vegyetek nagyobb testű kutyát...
2011. ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
A mopsz tényleg kis nyugis kutya, nekem törpe tacskóm van. Kicsi termetű, nem nő nagyra, kicsit szeleburdi és ugrálós, de nagyon játékos és sose bántana. Szerintem ideális kutyus. :) De tudom ajánlani a bichon havanese-t is, vagy yorkie, westie.. Bár ők már inkább olyan szobakutyák, és igényelnek kozmetikai ápolást legalább hónaponta. A tacskó is igényel végül is, kivéve ha rövid szőrűt veszel, maximum a körmeit kell vágatni, meg néha fürdetni, de azzal nincs nagy gond, mivel kicsi. Ha nem kedveled a fürdetéses módszert, akkor vegyél neki rá direkt kutyáknak kitalált (pl. héry) törlőkendőt. De már ez más téma. :) Ha érdekel a tacskó téma, akkor kérdezz bátran, és írok még.
2011. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Bichon havaneset ajánlanám. Nagyon édes kiskutya, mindenkivel jól kijön:-)
2011. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
48%-os vagyok, hozzátennék még néhány dolgot. A westie végül is nem szobakutya, bár láttam már rá precedenst, kotorékeb, terrier, tehát ne lepődj meg ha felássa a virágágyásodat..:D Ez igaz a tacskóra is, de szerintem jó neveléssel megtanítható, hogy te vagy a főnök, ezért vigyázz, nehogy föléd kerekedjen!
2011. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A cavalier king charles spánielnél nincs gond a falkavezérséggel.Mindig,minden körülmények között elfogadja a gazdi vezető szerepét.Semmi agresszív hajlam nincs a fajtában,sem ember sem semmilyen állattal kapcsolatban.Egy nyulat gond nélkül elfogad társának.Mégis egy mozgékony,tanulékony fajta.
2011. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Olvastam már neten arról, hogyan kell elérnem, hogy én legyek a falkavezér :) Tulajdonképpen a kisebb kutyáktól is tartok, nem szeretek velük egy levegőt szívni, de ha pici korától nevelném , nyilván más volna a helyzet. Nem az a gond egyébként hogy nem szeretném a kutyákat, tudom hogy a legtöbb nagyon okos, és annyira szépek, olyan jó volna megsimogatni őket, csak hát nem bízom bennünk. Ennek ellenére egyre gyakrabban vágyom egy sajátra, és ha egészen pici korától kezdve ismerném, bíznék benne. Na meg ha ésszel végiggondolja az ember, 2 nap kellene pl. egy yorkinak, hogy átrágja a csuklóm :P
2011. ápr. 7. 17:54
 7/19 anonim válasza:
Bizony, a yorki hozzád illő fajta, bár nem szabad lebecsülni őket, hiszen a chihuahua-ról se gondolnád, hogy az egyik legveszedelmesebb fajta, mikor egy parfis nyél agyonvágná szerencsétlent. :D Egyébként, amíg nem jött az én kutyusom a házhoz, addig én is tartottam a kutyáktól, de azóta nem, és szerintem ezzel te is így lennél. Szerintem vegyél egy kis picurt, annyira édesek, nem tudsz majd nekik ellenállni, én mindet haza vinném olyan cukik! :)
2011. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Sok esetben, előbb megbízom a kutyáimban, mint némely emberben! A kutyád az életét adja érted ha kell, és mindig őszinte, szíve szerint cselekszik..ami sok emberről nem mondható el manapság!
2011. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ismertem ugyanilyen embert, mint Te. Meglátott egy kutyát, tök mindegy hogy mekkorát, és bár pórázon volt, nagy ívben kikerülte, és sipákolt, hogy jaaaaj kutyaaaa!!! :-D :-D

Na és egyszer csak kapott egy spani kölyköt a gyerekeitől. Pár nap múlva már nem volt náluk, mert mondta a hőlgy, hogy morgott a kiskutya, és elajándékozták.....

Aztán pár hónap múlva kapott egy pincsi kölyköt. Érdekes, hogy a pincsi sokkal vérmesebb kutya, és mégis ez a fajta kutya maradt náluk.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy semmi se lehetetlen, ha Te neveledkicsi korától, és nem fogod epaterolni a háztól, csak azért mert morgott egyet, akkor igen javíthat a félelmeden.

Sok sikert! :-D

2011. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A mopsz egyébként mekkorára nő?
2011. ápr. 7. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!