Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan lát a kecske?

Hogyan lát a kecske?

Figyelt kérdés

(tudom, hogy a szemével)

-Milyen szögben

-Milyen színekben

-Menyire élesen

-Menyire és hogyan torzul



2014. aug. 23. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
hát ezt igazából akkor tudnánk ha egy kecske beszélni tuda és részletesen beszámolna, de lehet még akkor sem, mert az emberek hogyan látnak? a megadott pontok szerin légyszives fejtsd ki és meglátod hülyeséget kérdeztél :P
2014. aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Ezt találtam:


Kecske


A kecskék négyszögű pupillája mindenképp figyelmet kíván, de nem csak szépségük miatt. A pupillák szélessége miatt a kecske látószöge 330 fokos, míg az emberé csupán 180 fokos.


[link]

2014. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert ebben nincs benne: [link]
2014. aug. 24. 10:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudja milyen színekben és leírja megköszönném!
2014. aug. 24. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező,


Én nem tudom hogyan lát, mert kecske még soha nem voltam legjobb tudtommal és soha nem is érdekelt. Téged viszont szemmel láthatóan nagyon is. Talán te meg tudod fejteni, hogy miért olyan fontos ezt tudni?

2014. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megvan rá az okom és a mellett puszta kíváncsiságból. Amúgy kedves 3. válaszoló ez nem válasz volt és mi közöd van hozzá! A 2. válaszolónak meg köszönöm!
2014. aug. 24. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 320 fokról tudok, de ez nem nagy eltérés. A gyakorlatban ez úgy működik, h egy 30-40 fokos, a tarkója mögötti sáv kivételével mindent lát, ezért pl ha háttal áll neked és nem mozog, akkor is lát téged.

A színeket nem tudom, de sztem színlátó lehet, ez alapján (is) válogathatja ki, h mit egyen meg és mit ne.

Remekül lát, és sötétben is (ugyanis ha szabadon van, éjjel is közlekedik és táplálkozik).

2014. szept. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kössz neked is! :)
2014. szept. 10. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!