Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik könnyen beszerezhető...

Diesel221 kérdése:

Melyik könnyen beszerezhető tyúkfajta a legjobb extenzív tartásra?

Figyelt kérdés
Valamint legelésen és kapirgáláson kívül mennyi takarmány kellene neki?

2014. szept. 10. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az olyat ajánlom ami keverék. Tanyasi vegyesnek is mondják. Azok a legjobbak. Van közöttük kopasz nyakú, búbos, kicsit lábtollas vagy ahogy régen mondták: gatyás. Én kedvelem a japán baromfikat is. Kisebb termetűek, de rendkívül szépek, élénk a tollazatuk. Ők is tojnak rendesen,csak kisebbet. Ha van lehetőség nekik kint lenni szabad területen alig alig kell takarmányozni őket. Kint összeszedik a táplálékuk nagy részét, maximum este behajtáskor egy nagyon kevés mennyiségű szemes kukorica vagy kissé megdarált és megnedvesített dara-pép kell nekik. Én ősszel a kukorica földre a tarlóra is átengedem őket, ott jó időszakuk van, a lehullott, otthagyott kukorica maradványokon élnek, mellette trágyáznak és szedegetik a bogarakat is. Házi tartásra elsőnek nem kell soknak lennie, 5 tyúk 1 kis kakassal kezdetnek nem rossz. Ha beletanult a gazda a tartásukba a következő évben kotló alatti keltetésen is gondolkodhat és vállalhat saját maga kiscsibéket gyarapítva az állományát
2014. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zolidobos ***** válasza:

Klasszikus fajták a Tetra H, a Hampshire, a Plymouth, ill. az utóbbi kettő F1 nemzedéke. Ezek könnyen hozzáférhetők. Tojnak is, test is van. A termelés során a legelésen kívül napi 12-15 deka szemessel kalkulálj egyedenként.

-állattenyésztő-

2014. szept. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egyet értek a 2/2 válaszával az F1 nemzedék miatt de nem teljesen

én a 22,24 kóddal rendelkező : km. fedett x color pack F1kódu magyar kendermagost ajánlom kimagasló tojáshozam és 2 éves kakas hús hozama miatt

ezt 2004 ben db-ra és hús dkg-ra levezették Hódmezővásárhelyen neten megtalálható a történet

2014. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zolidobos ***** válasza:
Jó régen nem művelem a szakmát, azért írtam klasszikust. Biztos, hogy vannak nagyon jó új tenyésztésű fajták napjainkban is.
2014. okt. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!