Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy törött szárnyú...

Találtam egy törött szárnyú fecskét. Nem akarom, hogy meghaljon. Mit tudok neki enni adni, amit meg is eszik és beszerezhető?

Figyelt kérdés

2014. júl. 4. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kecses, gyors füsti fecske hasznos madár: repülő rovarokkal, levéltetvekkel, kisebb lepkékkel táplálkozik. Ha már kevés a táplálék, pókokra és hernyókra is ráfanyalodik. De szerintem a kukacra is rákap ha nincs más szóval fogj egy ásót és áss pár ásónyomnyit és addj neki gilisztát. :D
2014. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard egyénileg felnevelni, ahhoz komoly szakértelem szükséges, hogy életben is maradjon!!!

(30) 689 2727 ez egy madármentő állomás száma, tőlük kérj segítséget vagy vidd a Budapesti Állatkertbe!

2014. júl. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy, akkor fővárosi, a védett madarakat átveszik és ott is van a Madármentőknek állomása.... mert úgy tudom egyébként a rendes telephelyük Hortobágyon van.
2014. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sajnos Tolna megyében lakom és falusi vagyok.. Szekszárd van tőlem 20 km-re, de kétlem, hogy ott van valami.. :(
2014. júl. 4. 19:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem budapesti állomás telefonját adtam meg!

Ismerem őket, én is találtam már madarat, mégegyszer mondom, hogy a mályi madármentők BÁRHOVÁ elmennek talált, sérült madarakért!! Volt, aki Mohácsról hívta őket, volt aki Sopronban talált kuvikot!

2014. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Hidd el, attól, mert nem te eteted, hanem szakemberre bízod, még lehetsz hős, sőt... A törött szárnyát nem tudod meggyógyítani, lehet hogy pár napon belül meghal, vagy nem hal meg, de nem tud repülni és élni önállóan, szóval semmire se mentél azzal, hogy etetted.

De ha madármentő állatorvosok kezébe juttatod, akkor jó eséllyel tudnak rajta segíteni! Ezzel sokkal nagyobb tettet viszel véghez, mintha önző módon magadnál tartanád, hogy elmondhasd, etettél pár napig egy fecskét. (aki aztán meghalt...)


Egyre kevesebb a fecske! Szólj a madárvédőknek, biztos fontolóra veszik, hogy elmenjenek érte! Ez nem egy veréb vagy galamb...


Sajnos hazánkban nincs szervezett madármentés, ez is még inkább önkéntes alapon megy adományokból. De van néhány mentőállomás, érdeklődjél!

Esetleg ott a közeledben a Gemenc, felhívhatod a nemzeti parkot, hátha valaki ott esetleg ért madarakhoz.

Amúgy itt van az MME egy listája: [link]

2014. júl. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Apa ma elvitte Budapestre, az állatkertbe, "madármentő állomás", már biztonságban van! :)

2014. júl. 6. 12:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Nah de jó fej apud van,hogy ilyenekk foglalkozik. :D
2014. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly, hogy elvitte?

Annyi "jószándékú" segítő jön a kérdéseivel és a vége mindig az, hogy meghalt szegény állat pár nap után....


Végre egy történet, ahol igazi segítséget kap az állat!

Küldök egy puszit apukádnak! :)

2014. júl. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

egyébként,ha verebet találsz azt is megmentheted!

Én már többet felneveltem,rigót is!

Főtt tojásfehérjét adtam nekik pici darabokat,meg beáztatott cicatápot, csipesszel.fogpiszkálóval.

Utána visszajártak a kertbe!

A veréb családja azóta is itt lakik.

A rigókat sajnos elintézték egyik évben a szúnyogirtószerrel.

2014. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!