Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Csirkéknek mész?

Csirkéknek mész?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

vannak csirkéeink,már tojnak kb 1-1,5 hete!Az egyik ismerősöm mondta a múltkor,hogy meszet adjunk nekik de elfelejtettem megkérdezni,hogy és milyen formában,mennyit stb most meg kiment külföldre nemtudok már vele beszélni!

Szóval hogyan:vízben keverve vagy csak simán egy maroknyit egy tában beteszek vagy hogy??Oltott mész jó??


Köszi előre is ha tudtok válaszolni!!



#zfik
2014. okt. 13. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kísérletezz ilyennel, ha nem akarod, hogy a csirkék elpusztuljanak.


"A kockázatokról kérdezze meg állatorvosát!"

2014. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Oltott mész. Mi úgy szoktuk, hogy a tyúk udvarban kihelyezünk 2-3 rönköz és azt lekenjük mésszel. Ha megszáradt kalapáccsal szétverjük apróra. A tyúkok azt szedegetik össze.

Nagymamám 75 éves, születése óta baromfik és haszonállatok között élt. Gondolom ért hozzá egy kicsit.

2014. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
*2-3 rönköt.
2014. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

NEm a vízbe!!!

Száraz meszet szoktak összezúzni, és kiszórni nekik. Ők meg felcsipegetnek annyit, amennyi jólesik nekik. A tojásuk héja ezáltal keményebb lesz, hisz a tojáshéj nagy mésztartalmú....


(A kőművesmunkák után megmaradt mész jellemzően a legtöbb háztartásban megszárad, mert nem kell hirtelen semmire... Az ilyet szokták többek között csirkéknek adni kisebb mennyiségben, nagyobban meg focipályákon jelzővonalként leszórni...)

2014. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zolidobos ***** válasza:

Valóban adtak valamikor megszáradt oltott meszet a baromfinak.

A 21. században kiváló mész kiegészítők kaphatók, állatfajra specifikusan. Ezt tegyél a tyúkok elé, vagy zárt tartásnál szórd az alomra, (megköti az ammóniát, a tyúk keresve forgatja az almot)az állat pontosan tudni fogja mennyit fogyasszon belőle. A takarmányba, vízbe, stb keverni tilos, mert túlfogyasztás esetén felborul a szervezetben a Ca:P arány.

-állattenyésztő-

2014. okt. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már be is szereztem száraz meszet és egy tálcán tettem be az udvarukba kb 2 maroknyit 20 csirkére!

2014. okt. 14. 12:05
 7/11 anonim ***** válasza:
akár az elhasznált (és tiszta!) tojáshéjat is odaadhatod, nálunk nagyon szeretik
2014. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen azt már régóta adom nekik!
2014. okt. 15. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Bolti takarmánymeszet kell a darába keverni 6%-ban. Ha szemesen etetsz akkor mészgrittet kell az abrakhoz keverni ugyan így. Az oltott mész túl drága ahhoz, hogy tyúkokkal etessük. Takarmányboltokban lehet kapni rendes takarmánymeszet. Nálunk 33 Ft kilója ami 10 tyúknak egy hónapra elegendő.

Ha van "döglött" oltott meszed azt összetörheted nekik.

2014. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi,igen egyik havertól kaptam "döglött" meszet azt adom nekik!
2014. nov. 4. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!