Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák hogy szoktátok eltemetni?

Kutyák hogy szoktátok eltemetni?

Figyelt kérdés
Mondtak már mindent, azért kérdezem itt is. Egy foxi méretű keverék kutyáról van szó, belső szervi probléma miatt hunyt el. Jó 1 méteres gödröt ástam neki. Az elég? Be kell esetleg csomagolni zsákba? Meszet kell rá önteni? Csak döglött mész van itthon, ami darabos, az is jó, ha beszórom azzal? Köszi a válaszokat előre is. Ma altatják szegénykét, nagyon sajnálom. :(

2014. márc. 21. 11:30
1 2
 1/11 andraskaroly válasza:
100%
Részvétem a kutyád miatt :( szerintem temesd el ugy ahogy van .Az egy méteres csak elég,szerintem meszetse rakj rá ..
2014. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a mészről még nem hallottam. Ismerősöm lepedőbe tekerte be a kutyáját (német juhászkutya) és úgy temette el, azt nem tudom milyen mélyre :/


Én valószínűleg hamvasztatni fogom őket és elszórom majd a hamvakat.

2014. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég altatták el a párom kutyusát. Őt az állatkórházban hagytuk, nem akartuk, hogy a föld alatt férgek egyék. Így elhamvasztották.


Ha ez nálad nem opció, akkor szerintem ne tedd zsákba, szerintem nem bomlik olyan könnyen és a zsákban nagyon sokáig fog oszlani.

Ha nem olyan helyre temeted a kertben, ahol termelsz, akkor nem szükséges leönteni semmivel szerintem.

2014. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a vadászgörényünket bebugyoláltuk a kis takarójába amiben aludni szokott. Így el tud bomlani a test is meg a ruha. Én dobozba meg ilyen nehezen bomló dolgokba nem tenném bele, mert csak rohad benne (bocsi, de nem tudtam szebben leírni) a test.

Mondjuk egy görény még egy foxinál is kisebb, és így átgondolva én a kutyát inkább elhamvasztanám.

2014. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Részvétem :( Az én kutyusomat szeptemberben altatták el nálunk és elvitte az állatorvos a tetemét magával (plusz költségért cserébe persze). Nem tudtuk elviselni a gondolatát hogy nálunk legyen eltemetve szegényke :(

Szóval a mi esetünk így történt.

2014. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen el szeretném temetni, nagy a kert, elfér és termelés sincs már évek óta, csak pár idősebb gyümölcsfa, de azok is odébb, a sír mellett orgonabokor van. Számomra a hamvasztás olyan személyten. De akkor nem teszem bele semmibe, csak a pokróckáiba belecsavarom majd, amiket szeretett és úgy lesz eltemetve. :(
2014. márc. 21. 11:59
 7/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Én a kedvenc takarójába tekertem mindenkit.
2014. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

én az orgonák közelébe ásnék egy mélyebb gödröt és odatemetném el, nem belecsavarva max alárakva:

a bogarak könnyebben találják meg, könnyebben lebontják és értékes tápanyag lesz belőle az orgonáknak, így visszakerül a természet körforgásába

2014. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző házunk kertjében 2012-ben temettem el, 12 éves volt és epilepsziás. A fekvőhelye a háza előtt egy öreg kabát volt, jó vastag és meleg. Ezen feküdve halt meg, ebben takartam bele és egy méter mélyre tettem. Mész csak akkor kell, ha különben kikaparná a róka vagy más állat. Tegyél rá követ és ültess rá virágot.
2014. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Másfél hónapja halt meg drága kiskutyám, egy husky volt. Én ezelőtt mindig azt gondoltam, hogy akkor nyugszik meg a lelkem egy kutya halála után, ha eltemetem. Hát nem így volt. Mikor bementem a vizsgálóba és megsimítottam a halott, kihűlt testét, tudtam, hogy az már nem ő, csak fájdalmas lett volna az egész nekem, neki meg már mindegy. Elhamvasztattam őt, 25ezer forint volt 20 kiló körül volt.
2014. márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!