Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A mulard kacsa tojik egyáltalán?

A mulard kacsa tojik egyáltalán?

Figyelt kérdés

Vettem 2 napos kiskacsát májusban azóta már kb 4-5 kg ra szépen kifejlődtek de még nem tojtak tojást!


Egyáltalán várható hogy ez a fajta hibrid tojást tojik vagy kotlani fog? Tudom hogy a néma kacsa és a házi kacsa keveréke de sehol nem találtam erre a kérdésre választ!



2014. dec. 19. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:

"A házikacsával és a pézsmakacsával meddõ fajhibridet hozhatunk létre (mulard), amely hús- és kacsamáj-termelésre egyaránt kiválóan alkalmas."


Tehát meddő, mint olvasható.

2014. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%

"Tehát meddő, mint olvasható."

Csodálatos dolog az internet. Mindenről található rajta információ. A mi elmaradott vidékünkön azonban a mulard kacsáknak nincs hozzáférése, így aztán annak rendje és módja szerint szaporodnak is.

2014. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy nőivarú kacsáid vannak? Mert ha gácsérok, akkor várhatod a tojásokat. :)


Az én júniusban kelt némáim már bőven tojnak, egy meg is kotlott (remek időzítéssel január elején fognak kelni...), szóval ha lányok a tieid, akkor azoknak is már tojni kellene.

2014. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne igen hogy 2 tojó kacsám van viszont ezek mint írtam mulard fajtájú kacsák nem néma kacsák! A mulard a néma kacsa és házi kacsa keveréke de azt nemtudom hogy oké hogy nem kelne ki a tojása mert ivartalan , de egyáltalán tojna e vagy megülné e a tojást!
2014. dec. 29. 19:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Miquel a te válaszodat pedig nem tudom értelmezni!
2014. dec. 29. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Azért írtam példának a némákat, hogy lásd, kb féléves korban már tojnak. Mivel a mulardok ugyebár 50%-ban némák, valamilyen szinten hasonlítani kellene a tulajdonságaiknak, azaz az ivarérésük is kb egyforma korban esedékes.


Miguel azt akarta mondani, hogy az ő mulardjai tojnak.

2014. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Miguel azt akarta mondani, hogy az ő mulardjai tojnak, mert nincs internet hozzáférésük, következésképp nem tudják, hogy nekik nem szabadna tojni.
2014. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mike8 válasza:
Igen, tojást tojik de nem tudsz keltetni mert meddő. Kotlásról emiatt nem találsz semmit. Gondolom Miquel így értette és csak félreérthetően fogalmazta meg, hogy nála "szaporodnak". Ha szeretitek a kacsatojást, megfelelő hőkezelés után nyugodtan ehetitek.
2015. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Valentinius válasza:
Szia. A mulard kacsa is tojik, ahogy már előttem is írták, de terméketlen. Nekünk régebben sok kacsánk volt, vegyesen néma és házi kacsa. Némából azért több volt, de volt minddig pár házi tojónk is, mert azok sokkal többet tojtak. Ezek gyakran kreszteződtek, és a hibrid mulardok sokkal nagyobbak voltak.
2015. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!