Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki tudja? Kell-e tépni a...

Vargáné Ildikó kérdése:

Ki tudja? Kell-e tépni a mulard kacsát?

Figyelt kérdés

2012. jún. 14. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább ne, jó? Minek kellene megtépni azt a szegény madarat? Hülye ötlet. :(
2012. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben azért kérdezem mert nem tudom!Mert itt a faluban van aki tépi,hogy ne hullajtsa a tollát.Azt is mondják,hogy nagyobbra nő.Ugye bár aztán szokták tömni.
2012. jún. 15. 07:00
 3/10 anonim ***** válasza:

A tolltépés nagyon gonosz dolog, a természetben sem tépi meg senki. Minek kínozni azt a szerencsétlen állatot?

:(Szerintem ne tedd!

2012. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!Ígérem nem teszem:))
2012. jún. 15. 13:30
 5/10 anonim válasza:
Nem kötelező tépni.De....jó a kacsának is.És egyáltalán nem fáj neki.Azokat a tollakat úgy is elveszítené te pedig fel bírod használni ha kell.(nem kell az udvarról összeszedegetni)
2012. jún. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dehogy nem fáj! A toll iszonyatosan érzékeny!

Itt olvashatsz róla:


[link]


"A pehelytollakat vagy vágás után a már élettelen állatból, gép segítségével tépik ki, vagy élő állatról kézzel, óriási fájdalmat okozva ezzel nekik. Sajnos az élőállat-tépése az elterjedtebb."


"A tolltépés rendkívül fájdalmas, az állatok sikoltoznak de nem tehetnek semmit, lábaikat sokszor összekötik, szárnyaikat fixálják. Akár több százezer madár egy nagyobb üzemben...a dolgozóknak általában darabonként fizetnek...az idő pénz...stressz...nincs idő a madarak érzéseire. Törött lábak, szárnyak, nyílt sebek (ha egyszerre nagy területről tépnek ki tollakat akkor a bőr is megy vele...) A madarak ezután a borzalom után még órákig sokkos állapotban vannak. Sokan egyszerűen ottmaradnak fekve a fájdalomtól kimerülve, sérülten, gyakran haldokolva."


Tehát ez iszonyatosan fájdalmas nekik, és semmi sem indokolja. Inkább szedegesd össze a kertből, minthogy ilyen kínt okozzál nekik.


Akkor fáj neki, vagy sem? >:(

Örülök, hogy legalább a kérdező nem szándékozik ezt tenni az állataival!


Egyébként ajánlom, hogy az érzékenyebbek ne olvassák el a cikk többi részét, mert borzalmas dolgokról ír, hogy mit csinálnak a kacsákkal a nagyüzemekben. Nekem speciel egy életre elvették a kedvem attól, hogy liba- vagy kacsamájat egyek.

2012. jún. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!Inkább az udvart takarítom!!!!!
2012. jún. 17. 18:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy így teszel. :) Nagyon boldog élete lesz a kacsádnak nálad! :)
2012. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekunk volt mar ilyen kacsank, es mi sem teptuk oket. Igy is nagyon szep majaik lettek. (Mas kerdes, hogy kesobb mar inkabb magyar kacsat vettunk, mert ezek hatalmasra megnonek am, es neha nehez kezelni oket. De nagyon szepek.)


Egyebkent nagyon szeretjuk az allatainkat, probaljuk oket ugy tartani, hogy minel jobban erezzek magukat, sosem bantjuk oket. Nalunk meg is lehet simogatni a pipiket, olyan szelidek. Mikor kacsakat tomunk, akkor is embersegesen banunk veluk, nem ugy mint egy elettelen husdarabbal. Amig elnek a haziallataink, addig szeretjuk oket, amikor pedig meg kell halniuk, igyekszunk ugy csinalni, hogy minel kevesebbet szenvedjenek. Szerintem veluk szember ez a helyes viselkedes, es meg is halaljak.

2012. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen nagyra becsülöm az olyan gazdákat, mint te, utolsó! :)

Én alapból nem ítélem el a húsevést, én is eszem húst, de igenis fontos, hogy haláluk előtt az állatok a lehető legboldogabbak legyenek. Bár magával a töméssel nem értek egyet, de ha már csináljátok, akkor jó, ha óvatosan, emberségesen teszitek. Mennyivel másabb az otthon, szeretetben tartott állatok élete, mint a nagyüzemi szerencsétlen jószágoké!

2012. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!