Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyúltenyésztésbe érdemes...

Nyúltenyésztésbe érdemes belefogni?

Figyelt kérdés

Édesapám tartott nyulakat levágni a család részére, tehát nem idegen számomra a nyúltartás. Új munkahelyem van, ami több szabadidőt megenged, ezért arra gondoltam, hogy nyúltenyésztésbe fogok. Hány nyúllal érdemes elkezdeni? Inkább élőnyulat, vagy levágva a húst érdemes eladni? Vagy inkább kiállítási nyulakkal érdemesebb foglalkozni?

Van valakinek tippje, hogy hogyan csinálhatnék egy kis pénzt belőle? :) Milyen engedélyekre van szükség? Esetleg könyvek, vagy cikkek, amiket érdemes elolvasni, amik segítenek elindulni?



#nyúl #tenyésztés #üzlet #nyúl hús #élő nyúl
2015. jan. 30. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A nyultenyesztes pofon egyszeru dolog.

( elore is bocsi, hogy ekezetek nelkul irok, de kulfoldon vagyok)

En oszinten nem olvastam egy konyvet se, mielott belefogtam, es fel vagyok keszulve ra, hogy egyesek itt belem fognak kotni...

en a helyedben ugy indulnek, hogy vennek ketto anyat, es egy bakot. Nekem jelenleg is vannak nyulaim. Vagy harom anyat. Ne, eloszor ne kiallitasi nyukat vegyel semmikepp, menj fol az aprodra vagy vaterara, ott vegyel nehany sima hazinyulat es kesz. Azert ne kezdj ertekes nyullal, mert ha valamit elrontasz, sokkal tobbet vesztesz vele.

A normal hazinyulon nem nagy a kereset, bar en veluk foglalkozom es nagyon szeretem oket, mert nem olyan kenyesek.

Etetesuket tudod? Mit szeretnel meg tudni? :-)

2015. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom csak magadnak csináld. Kezdésnek 2 anya, 2 bak az ideális induló állomány. Mindenekelőtt csinálj, vagy szerezzél be megfelelő nyúlketrecet.
2015. febr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell kettő bak nyúl. Miért? mármár kettő anyahoz?
2015. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!