Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék egy prezentációt...

2A0g0i1 kérdése:

Szeretnék egy prezentációt tartani a szüleimnek a kecskéről és kéne néhány infó hogy miert is jo kecskét tartani?

Figyelt kérdés
Először is.Ugye szeretnék egy kecskét de anyukám nem igazán szeretne mert állítólag lerágja a bokrokat.Apa még bele is menne.A kertünk 1100 négyzetméter.Van egy beagle és egy havvannese kutyank is.És még az infókat hogy miert jo kecsket tartani kerlek abban is segitsetek!

2015. febr. 26. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán értem - szeretnél kecskét, de te magad sem tudod, miért??? Először ezt kellene tisztázni. Milyen célra kell: nézegetni, házikedvencnek? Vagy fejni, és a tejét inni, sajtot készíteni? Vagy csak mert az olyan menő dolog? Hol lakna, mit enne? Egymagában nem igazán illik kecskét tartani, mint csordaállatnak, szüksége van a FAJTÁRSAI társaságára.


Amúgy nem csak a bokrokat rágja le, hanem MINDENT, amit elér. A kecske genetikájába van kódolva a rombolás, és biztos lehetsz benne, hogy a legértékesebb, legkedvencebb, legféltettebb növényekkel kezdi.

Van egy mondás, miszerint: ha nem tudsz elég cifrán káromkodni, szerezz be egy kecskét. Ez azt hiszem mindent elmond róluk.


Amúgy minden átkozott tulajdonságuk ellenére én imádom őket, okosak, szépek, a gidák bűbájosak, el lehet őket nézni naphosszat.

2015. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahogy montam szeretnék egy kecskét de a szüleim nem engednék és kellene néhány érv hogy miert jo tartani hátha úgy megengednék a tartását. Mivel nekem még soha nem volt kecském a tapasztalt kecsketartóktól kérnék sehítséget. Főleg a teje miatt és kedvtelésből tartanám.
2015. febr. 28. 08:19
 3/3 Kincsesne ***** válasza:

Állatot tartani felelősségre neveli a gyerekeket, fiatalokat. Mire felnőttek lesznek, és családot alapítanak, már lesz fogalmuk a család, a saját gyerekeik iránti ÁLLANDÓ felelősségről.

A szeretettel nevelt állatok folyamatos gondoskodást igényelnek: vízzel itatni, nekik megfelelő élelemmel etetni, tisztán tartani kell őket, és a szükségüknek megfelelő mozgásukat megfelelő területen kell lehetővé tenni, hogy ők is jól érezzék magukat, ne csak a gazdi.

A kecske is családban él: a kecskepárnak gidái lehetnek. Velük is kell törődni. Csak az anyakecskének van teje!


A kecske teje is, az abból készült sajt is finom.


Az 1100 négyzetméteres kertben legfeljebb egyetlen kecskecsaládot tudok elképzelni, - már a szénát is mástól kellene beszerezni számukra.

Ha nem jut eszébe más tanácsadó, kérdezze meg az ÁLLATKERTI szakembereket, mire lehet szükség a kecsketartáshoz. Ők biztosan tudják.

2017. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!