Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Akitát kell-e csibész...

Breeser kérdése:

Amerikai Akitát kell-e csibészeltetni? Van egy 16 hónapos szukám. A tenyésztője szerint nem kell. Volt egy kis incidens, néhány napja betudott jönni egy fickó és kopogott az ablakon a kutya meg ugatott!

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nincs olyan, hogy csibészelni. Őrző-védő foglalkozás van szakember felügyeletével kutyaiskolákban. Bármilyen kutyával lehet menni.

Otthon nem érdemes kísérletezni mert balesetveszélyes.

2015. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, azt szeretnéd, hogy őrizze a házat. Ebben az őrző-védő nem segít.
2015. febr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kiképzővel gondoltam nem házilag az őrző-védő foglalkozåst..

Kimondottan azért vålasztottam ezt a fajtát,mert jó a håzőrzésben is!!Sokat foglalkozom vele nevelésileg és sűrűn megyünk sétálni is.Mindenhovå jön utánam lesi a mozdulataimat és ha bárki van otthon vagy vendég azt is figyeli merre néz,azonnal kereztbe áll vagy oda fekszik szóval nincs különösebb gondom vele csak ez a kapus dolog aggaszt..Talán fiatal még hozzá??Abban biztos vagyok,ha velem próbálkozna valaki akkor nem csak ugatna tuti!!!Lehetséges, hogy még nem magabiztos??

2015. febr. 24. 00:45
 4/6 A kérdező kommentje:

Miért nem segít az őrző-védő foglalkozás a házőrzésében??

Gondolom arra viszont jó,hogy az idegen embert megfogja mikor önhatalmúlag bejön!!!

2015. febr. 24. 06:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Az őrző-védő és a területőrzés két külön dolog.


Az első egy zsákmányszerző ösztönre épülő kiképzés (a kutyaiskolákban inkább hobbi sport a kutyának), a második pedig a territoriális ösztönökre épül. Mind a kettő fajta és egyedfüggő. Van olyan kutya, amelyik alkalmatlan őrző-védőre (ez lehet akár németjuhász is, ami mint fajta az egyik legalkalmasabb, de mégis egyedfüggő a dolog).

2015. febr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint már írták, az őrző-védő nem arra való, hogy megfogja az idegent csak úgy parancs nélkül. Alapvetően ez egy sport, ami a kutyák zsákmányszerző ösztönét használja ki. A kutya önbizalmát viszont növelheti, ha jól csinálják, tehát ártani nem árt, ha eljársz vele.

Amúgy a kutyád ugatott, tehát jelzett, "fogta" az idegent. Azért az nem baj, ha nem harap azonnal. Egy élesre képzett kutya olyan, mint egy veszélyes fegyver, ezt gondolom nem szeretnéd.

Az akitát egyébként nem ismerem túl jól, tehát nem tudom, mennyire erős náluk a területvédő ösztön. Amelyik kutyában ez benne van, jók az ösztönei és azt nem rontják el hibás neveléssel esetleg, az külön tanítás nélkül is őrzi a területét.

2015. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!