Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hányadik napon kelhet ki a...

Józan Paraszt kérdése:

Hányadik napon kelhet ki a tyúktojás a keltetőből maximum?

Figyelt kérdés
Mármint ha a 21.nap után még maradt 10,ami meg sincs törve,ilyenkor mi van?Még a 22.nap 1 kikelt.A többi 9-re meddig várjak?

2015. márc. 3. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezen kívül még max 3 napig szerintem. Utána már nem valószínű, hogy kikelnek. Mindig marad néhány tojás.
2015. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közbe megnéztem ma reggel,mármint a 22.nap közepén,kibontottam a légkamránál és mozdulatlanul volt.Hát igen,nem bírta sajna,gyenge volt.
2015. márc. 4. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Csinálj vízpróbát. Egy tál kézmeleg vízbe bele kell tenni óvatosan a tojásokat. Miután a víz menyugszik, figyeld billeg-e valamelyik tojás. Ha nem, csak nyugalomban úszik a vízen, akkor nincs élő csibe benne.
2015. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Egon Noiro ***** válasza:
Sajnos a tapasztalatunk az, hogy amelyik csibe a 23. napra nem kel ki, az vagy belefulladt a tojásba, vagy ha él is, olyan gyenge, hogy nem tudja feltörni a héjat magától. Ez utóbbi esetben sem érdemes kitörni. Egy apró lyukat törhetsz rá, ha hallod benn a csirke hangját, de kibontani a héjból nincs értelme. Ha magától nem rúgja le magáról a tojáshéjat, akkor úgysem marad életben.
2015. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösz srácok!Csak a 22.napi pipi maradt meg,8 tojás szemétbe landolt,1 meg elsűlyedt a vízben,az is kuka.
2015. márc. 5. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!