Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megérné venni pár birkát vagy...

Megérné venni pár birkát vagy valami állatot, etetni majd kis haszonnal eladni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék egy kis plusz bevételt a fizetés mellé mert nem nagyon tudok megélni, birkatartásra gondoltam mert azok majdnem csak a füvön elvannak.

Vennék pár kicsit, legelnének aztán eladnák kis haszonnal.

Működhet ez pár darabnál vagy nem éri meg, vagy tudtok valamit amiből tudnék egy kis plusz pénzt csinálni kis befektetéssel?


Köszönöm szépen a segítséget.



2015. ápr. 18. 10:59
 1/4 anonim válasza:
Szerintem kb.20-nal kevesebbel nem éri meg.
2015. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
A kisbirka darabja 12-20 ezer között ingadozik. Kell nekik here, azt szeretik, az kb 6-7 ezer egy bála, nem tudom mennyit esznek, nálunk az alföldön így mozognak az árak. Kell nekik egy fedett ól is. Hogy adnád el? Élve, vagy húsként? Pár ezerért levágja a hentes, úgy tudom, hogy vegyesen adják el, csontosan húsosan, most 1400-1500 a birka hús a hentesnél. Szerintem ha van legelőd, meg tudsz rájuk szánni pár ezer forintot akkor megéri tartani, nagyon sok étterem vesz így háztól húst, mert jobb mint amit a hentesnél lehet kapni. Egy próbát megér szerintem, de én vennék hozzájuk pár kecskét is, a teje miatt, mert az viszont nem occsóó. Bár, azt 12 óránként fixen fejni kell. Remélem nem írtam nagy hülyeségeket, de remélem tudtam segíteni.
2015. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ano volt 5 birka,4 nagy 1 kicsi,hát,,össze vissza szöktek,hangosak voltak,egy kert nem volt nekik elég,ha van gyümölcs fád,simán szét rágják,ha van jó biztos kerítésed és téged és a szomszédjaidat nem zavar a bégetés,vegyél,de nem hiszem,hogy nagy haszon lenne belöle.amit megérné,talán a tyúk,mert akkor nem a bolti tojást fogják megvenni,hanem tőled,levágod,eltudod adni,ha meg befucsol,könnyebb elakni 10 tyúkot a mélyhűtőbe,mint 5 birkát,plussz azt még megnyúzni.
2015. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kisvuk29 válasza:

Apa (aki már több mint 30 éve juhász) mindig azt mondja hogy ez nem fűnyíró!

Gondold át!

Mi 100 felé próbáljuk szaporítani úgy szaporulat szinten már milliókról beszélünk évente de ehhez érteni is kell hozzá ! :)

De sok sikert!

2015. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!